ایستگاه خبر

SpaceX یک نود اتریوم به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد!

به گفته‌ی بنیاد SpaceChain، شرکت حمل و نقل فضایی و هوافضای SpaceX روز گذشته یک نود اتریوم را به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) ارسال کرد. راهکار موردنیاز برای این ماموریت توسط یکی از مشتریان SpaceChain یعنی شرکت Nexus به ISS ارائه شده است.

اتریوم به ماه می‌رود؟

شرکت سنگاپوری SpaceChain سازنده‌ی پروتکل‌ها و شبکه‌های بلاکچینی در دنیای واقعی و همچنین ارائه‌دهنده‌ی «خدمات مبتنی بر فضا» به کسب و کارهایی است که می‌خواهند پروژه‌های بلاک‌چینی خود را در فضا پیاده‌سازی نمایند.

این امر شاید برای برخی یک شوخی علمی-تخیلی باشد اما SpaceChain نسبت به انجام اهداف خود بسیار جدی و مصمم است. این شرکت در توئیت اخیر خود نوشت: «پخش زنده‌ی پرتاب CRS-22 تا دو ساعت دیگر صورت می‌گیرد، در این پرتاب نود چندسیگنالی اتریوم به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده خواهد شد. این نخستین ماموریت تجاری SpaceChain است.»

در توضیحات ارائه شده‌ی این شرکت آمده است:

«این نود بر ماهواره‌ی YAM-2 نصب شده و توسط راکت Falcon 9 شرکت SpaceX و یک برنامه‌ی مشترک به ایستگاه فضایی بین‌المللی حمل خواهد شد. مسئولیت اجرای این ماموریت برعهده‌ی Loft Orbital خواهد بود.»

SpaceX یک نود اتریوم به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد!

حمایت SpaceX از دوج‌کوین و رمز ارزهای فضایی

براساس نشریه‌ی اختصاصی فناوری TweakTown، این نود اتریوم که توسط شرکت SpaceX به ISS فرستاده می‌شود چهارمین محموله‌ی بلاک‌چینی است که وارد فضا می‌گردد. طبق گفته‌ها هدف این ماموریت نمایش ادغام راهکارهای اتریوم با سخت‌افزار آن در ایستگاه فضایی بین‌المللی است.

شاید برایتان این پرسش پیش آمده باشد که هدف این کار چیست؟ طبق بیانیه‌ی SpaceChain این نود امنیت کلی شبکه‌ی اتریوم را بهبود بخشیده و به کاربران امکان این را می‌دهد تا از پرکابردترین بلاک‌چین جهان به یک شیوه‌ی کاملا محرمانه، خودکفا و مستقل استفاده نمایند.

به‌عقیده‌ی برخی از کاربران فضای کریپتو این ماموریت سکوی پرتابی برای کاربرد گسترده‌تر بلاکچین است. Tim Draper، سرمایه‌گذار فعال در حوزه‌ی کریپتو و فناوری، در توئیتی گفت: «همکاری SpaceChain و SpaceX برای پرتاب نود چندسیگنالی اتریوم نقطه‌ی شروعی برای استفاده‌ی گسترده از قابلیت‌های تجاری بلاک‌چین در راهکارهای شرکتی و پروژه‌های فینتک است.»

ماموریت‌های کریپتوی SpaceX به این مورد ختم نمی‌گردد. این شرکت مجددا در ماه جاری با پرتاب راکت Falcon 9 سه نود شرکت‌های رمز ارز Biteeu ،Divine و Nexus Inc را به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد فرستاد.

اما بزرگترین رویداد SpaceX در سال ۲۰۲۲ رقم خواهد خورد که در آن بودجه‌ی لازم برای یک ماموریت فضایی تنها از راه دوج‌کوین تامین خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

Source

https://coiniran.com/?p=45940
دکمه بازگشت به بالا