ایستگاه خبر

بانک مرکزی کره جنوبی طرح آزمایشی ارز دیجیتالی (CBDC) خود را اجرا می‌کند

بانک کره‌جنوبی در تاریخ 6 آوریل اعلام کرد که یک برنامه آزمایشی را برای ارزیابی طرح صدور ارز دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC)  ارائه داده است.

در حالی که بانک مرکزی کره‌جنوبی هیچ برنامه‌ی فوری‌یی برای معرفی چنین ارزی نداشته است، این طرح آزمایشی معطوف به شرایط متغیر بازار آمادگی لازم را برای این کار فراهم می‌کند.

طرح آزمایشی 22 ماهه

پس از تحقیقات نظری که در فوریه 2020 انجام شد، این طرح آزمایشی مواضع علمی و حقوقی صدور CBDC را بررسی کرد. این کار در ماه مارس آغاز شد و قرار است برای 22 ماه، تا دسامبر 2021 اجرا شود. مرحله اول تعیین الزامات و طراحی CBDC برای مدت پنج ماه تا ژوئیه سال 2020 اجرا خواهد شد که با بررسی فناوری مورد نیاز برای اجرای این ارز – از آوریل تا آگوست- همپوشانی خواهند داشت. در ادامه، تجزیه‌وتحلیل فرآیندهای تجاری انجام خواهد شد که تا پایان سال 2020 ادامه می‌یابد و نهایتاً، سال 2021 شاهد 12 ماه ساخت و آزمایش سیستم آزمایشی CBDC خواهد بود.

فعلاً‌ هیچ برنامه‌یی برای اسفاده فوری از آن وجود ندارد

در این اطلاعیه صراحتاً ‌اعلام شد که این بانک نیازی فوری به انتشار ارز دیجیتالی در کره جنوبی نمی‌بیند و فعلاً تصمیم دارد آمادگی لازم  برای اجرای آن را کسب کند:

«نیاز به صدور CBDC در آینده نزدیک با در نظر گرفتن تقاضای پول نقد که هنوز هم وجود دارد و بازار رقابتی خدمات پرداخت فعلاً قابل اغماض است اما لازم است که بتوانیم در این زمینه گام برداریم چرا که شرایط بازار در داخل و خارج از کشور به سرعت تغییر می‌کند. »

همانطور که اخیراً Cointelegraph گزارش داده، بانک مرکزی چین تأکید کرده است که اولویت اصلی آن توسعه CBDC است، در همین حال نیز بانک فرانسه در حال آزمایش یکپارچه‌سازی CBDC ها را در سیستم‌های پرداخت بین بانکی است. از سوی دیگر، رئیس اتحادیه بانک فیلیپین پایان استفاده از پول نقدِ فیزیکال (سکه و اسکناس) را پیش‌بینی کرده است.

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا