ایستگاه خبر

دانشگاهی در کره جنوبی از برپایی یک پردیس بلاک چینی خبر داد

دانشگاه سوسونگ کره جنوبی با همکاری انجمن هوش مصنوعی کره (KORAIA) به دنبال برپایی پردیس بلاک چین و هوش مصنوعی در منطقه‌ی دائگو است.

بنابر گزارش‌های منتشر شده توسط رسانه‌ی محلی مانی تودی، دانشگاه سوسونگ درصدد است با پذیرش دانشجویان از سال ۲۰۲۱ دوره‌هایی در زمینه‌های نوینی همچون هوش مصنوعی، کلان‌داده، بلاک چین و رایانش ابری برگزار کند.

کیم کون-وو، مدیر دایره‌ی برنامه‌ریزی و هماهنگی دانشگاه سوسونگ با اعلام خبر این همکاری به رسانه‌ها اظهار داشت که جهان به سرعت در حال تغییر است و هر روز آغوش خود را بیشتر به روی فناوری‌های برهم‌زننده‌ای همچون بلاک چین و هوش مصنوعی باز می‌کند؛ اتفاقی که با همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ روند شتابانی به خود گرفته است.

در اعلامیه‌ی مشترک دانشگاه سوسونگ و انجمن KORAIA آمده است که چندین شرکت بلاک چینی مستقر در دائگو موافقت خود را با ارائه‌ی دوره‌های آموزشی و انتقال تجربه به دانشجویان پردیس در حال احداث، اعلام کرده‌اند.

قرار است دانشگاه سوسونگ با ارائه‌ی خدمات کاربرپسند و با تقویت ارتباط میان آموزش‌های دانشگاهی و مدیریت آکادمیک،‌ حلقه‌ی واسط میان کارشناسان و افراد خبره در حوزه‌های مختلف باشد.

گفتنی است دولت کره‌ی جنوبی کماکان موضع مثبت خود را در قبال توسعه‌ی صنعت بلاک چین در این کشور، حفظ کرده است.

پیش‌تر کو یون-چول، معاون وزارت راهبرد و امور مالی کره به رسانه‌ها گفته بود که بازار بلاک چین، فرصتی طلایی برای کره جنوبی است. وی در اظهارات خود شرکت‌های فعال در بخش خصوصی را به استفاده از این فرصت کم‌نظیر فراخوانده بود.

Source

https://coiniran.com/?p=39027
دکمه بازگشت به بالا