ایستگاه خبر

قانون‌گذاران کره‌ی جنوبی در پی وضع مالیات بر سودهای حاصله از تراکنش‌های رمزارزی

وزارت استراتژی و امور مالی کره‌ی جنوبی از ارائه‌ی لایحه‌ای برای اخذ مالیات از تراکنش‌های رمزارزی خبر داد. آن‌طور که پیداست تمامی توکن‌های فروخته شده از طریق استخراج یا برگزاری عرضه اولیه سکه، مشمول این لایحه می‌شوند.

شواهد نشان می‌دهد مقام‌های ناظر کره قصد دارند متن کامل این لایحه را در ماه ژوئیه منتشر و آن را در ماه سپتامبر در قالب متمم مالیاتی به مجلس ملی کره ارائه کنند. مقامات کره مدت‌هاست که به دنبال یافتن راهی برای اخذ مالیات از ارزهای دیجیتالی بوده‌اند و به نظر می‌رسد لایحه‌ی یادشده می‌تواند صنعت رمزارزها را بیش از همیشه در این کشور، شفاف‌تر کند.

ذیل قوانین فعلی، شهروندان کره‌ی جنوبی از پرداخت مالیات برای درآمدهای ناشی از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال معاف هستند. گفتنی است در ایالات متحده،‌ ژاپن، آلمان و تعدادی از کشورهای دیگر، شرایط اخذ مالیات از تراکنش‌های رمزارزی متفاوت است و درآمدهای حاصله از داد و ستد رمزارزها مشمول مالیات هستند. سنگاپور پا را از این فراتر گذاشته و بر معاملات رمزارزها، مالیات بر ارزش افزوده اعمال می‌کند. با این حال، مقامات ناظر کره گفته‌اند که قصد ندارند تا این حد، دامنه‌ی اخذ مالیات را گسترش دهند.

آن‌طور که مقامات کره‌ای گفته‌اند قرار است برای مالیات‌گیری از رمزارزها استاندارد «اخذ مالیات از محل ایجاد درآمد» در مورد آن دسته از تراکنش‌های رمزارزی به کار گرفته شود که منجر به خلق سود شده‌اند. گفتنی است اگر تراکنشی به خلق سود خالص منفی بینجامد، مشمول مالیات نخواهد شد. آن‌طور که پیداست این قانون به طور یکسان برای شهروندان کره و اتباع مقیم این کشور اجرا می‌شود.

Source

https://coiniran.com/?p=39168
دکمه بازگشت به بالا