ایستگاه خبر

وضع مالیات رمزارز در کره جنوبی

وزرای کشور کره جنوبی متعهد شده‌اند که از سال آینده مالیات مربوط به معامله‌ی رمزارز و استخراج آن را اعمال کنند.

وزارت اقتصاد و مالی خود را برای یک اصلاحیه بر سند مالیات درآمد فعلی آماده می‌کند که شامل اخذ مالیات از فروش سودآور رمزارز‌ها و همچنین سود‌های پروژه‌های استخراج رمزارز خواهد بود. این وزارت‌خانه همچنین درباره‌ی اخذ مالیات از رویه‌های عرضه‌های اولیه کوین سخن گفت، که البته معما گونه است چرا که ICO در این کشور ممنوع است.

رسانه‌ها نقل می‌کنند که یک مقام از این وزارتخانه گفته:

“ما در حال بررسی ‌راه‌های اعمال مالیات عایدی سرمایه و انواع دیگر مالیات درآمد بر سود‌های کسب شده توسط سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی که از رمزارز استفاده می‌کنند، هستیم.”

به نظر می‌رسد که برنامه‌های این وزارت‌خانه در چارچوب قوانین موجود مالیات اوراق طراحی خواهد شد که فقط به دنبال اخذ مالیات از معاملات سودآور است و نه معاملاتی که ضرر می‌دهند. همانطور که قبلا در گزارش‌ها آمده، سئول یک قانون رمزارز جدید معرفی کرده که شامل بند‌های مربوط به صرافی هاست که مطابق با آن باید داده‌های خود را به اداره‌ی مالیات ارائه دهند.

سئول از اعمال مالیات رمزارز در گذشته به دفعات صحبت کرده، به خصوص در اواخر ۲۰۱۷ و اوایل ۲۰۱۸ که البته تمامی برنامه‌های سابق بی‌نتیجه باقی ماندند. اما طی سال گذشته در یک اقدام جنجال برانگیز، نهاد‌های مالیاتی در این کشور صرافی ‌Bithumb را با یک قبض مالیات ۶۷ میلیون دلاری برای تراکنش‌های انجام شده توسط مشتریان برون مرزی مواجه ساخت.

برای برنامه‌های آتی موانعی وجود خواهد داشت. چنان که E Daily به نقل از یک مقام رسمی اشاره کرده که افرادی که می‌خواهند از مالیات‌ها فرار کنند قادر خواهند بود این کار را با استفاده از صرافی‌های بدون نسخه (Over-the-Counter) انجام دهند. یک مدیر در صنعت بلاک‌چین گفته است که این کشور باید برنامه‌های مالیاتی را تا زمانی که یک روش موثرتر برای محاسبه‌ی قبض‌های مالیات بر تراکنش‌های رمزارز ایجاد نکرده، متوقف سازد، فرآیندی که به نظر وی ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد.

https://coiniran.com/?p=39081
دکمه بازگشت به بالا