ایستگاه خبر

وضع مالیات ۲۰ درصدی بر استخراج رمز ارزها در کره جنوبی

طبق گزارشی که از خبرگزاری Donga منتشر شده است، استخراج‌گران رمز ارز در کره جنوبی ملزم به پرداخت مالیات برای فعالیت‌های خود خواهند شد. مقامات وزارت برنامه‌ریزی و بودجه کره جنوبی صریحا قانون جدیدی را وضع نمودند که به‌موجب آن مالیات ۲۰ درصدی به تمام افرادی درآمد سالانه‌ی آنان از طریق استخراج کریپتو بیش از ۲۲۰۰ دلار درآمد دارند، اعمال خواهد گشت.

یکی از امتیازات این طرح کسر هزینه‌ی برق مصرفی استخراج‌گران از میزان درآمد سالانه‌ی آنان است، سازمان‌های تنظیم کننده از این مبلغ به‌عنوان «هزینه‌های ضروری» یاد می‌کنند. یکی از مقامات وزارت برنامه‌ریزی و بودجه در این خصوص می‌گوید:

«برای برخورداری از این امتیاز لازم است سیستم استخراج خود را در مکان مشخصی قرار داده و میزان رمز ارز استخراجی و برق مصرفی را به دقت محاسبه و گزارش دهید.»

این طرح مالیاتی شامل کارمزد‌های تراکنش نیز خواهد گشت. بر اساس این گزارش تمام استخراج‌گران کره جنوبی می‌بایست اظهارنامه‌ی مالیاتی خود را هر ساله در ماه می به وزارت‌خانه تسلیم کنند، این اظهارنامه شامل جزئیات ارزش رمز ارزهای استخراج شده در طول سال پیش است. طرح مالیاتی کره جنوبی از ابتدای سال میلادی آینده به اجرا گذاشته خواهد شد.

وضع مالیات 20 درصدی بر استخراج رمز ارزها در کره جنوبی

آیا مالیات رمز ارزها به چالش تازه‌ای برای دولت‌ها بدل گشته است؟

مدتی است که کره جنوبی درحال تدوین و گسترش اهداف مالیاتی خود در حوزه‌ی فعالیت‌های کریپتو است. بازرسان و ناظران مالی این کشور از ابتدای سال جاری تاکنون مشغوول شناسایی افرادی هستند که دارایی‌های کرپتوی خود را در اظهارنامه‌ی مالیاتی اعلام ننموده‌اند. در همین راستا، مقامات کلان‌شهر سئول اخیرا دارایی‌های رمز ارز صدها نفر به ارزش ۲۵ میلیون دلار را که مرتکب جرائم مالیاتی شده‌اند مصادره کردند.

برخی از جناح‌های سیاسی در کره جنوبی از این شرایط برای جذب رای‌دهندگان جوان در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو استفاده کرده‌اند، زیرا پرداخت مالیات رمز ارز با واکنش منفی از سوی شهروندان این کشور روبرو گشته است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی کامل توکن ایگولد و شبکه الروند (Elrond EGLD)

Source

https://coiniran.com/?p=45527
دکمه بازگشت به بالا