ایستگاه خبر

کره جنوبی و مبارزه با پولشویی در رمزارزها

تنظیم‌کنندگان مالی این کشور خواهان وضع مجازات برای شرکت‌های رمزارزی شدند که تلاشی در جهت مبارزه با پولشویی نمی‌کنند.

تنظیم‌کننده‌ی ارشد مالی کره‌ جنوبی امروز مجازات‌هایی را علیه شرکت‌های رمزارزی که به قوانین سفت و سخت ضد پولشویی عمل نمی‌کنند، وضع کرد.

کمیته‌ی خدمات مالی (FSC) این کشور اعلام کرد که این مجازات‌ها از ۲۰ آپریل اجرایی می‌شوند و شرکت‌های متخلف در این حوزه، با مجازاتی در حدود ۲۶ الی ۵۲ هزار دلار یا بین ۳۰ الی ۶۰ درصد از اشد مجازات، روبه‌رو خواهند شد.

شرکت‌ها در صورت عدم گزارش تراکنشات مشکوک، نگه‌داری داده‌ها درباره‌ی تراکنشات یاد شده و حفظ نمودار تراکنشات کاربران با مجازات روبه‌رو خواهند شد.

البته در این اساسنامه‌ آمده است که شرکت‌های کوچک‌تر جرایم کمتری را نیز پرداخت خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

با معرفی این سیستم تنظیمی حال می‌توان اقدام Bithamb را توضیح داد.

Bithumb که یکی از بزرگترین مراکز فروش رمزارز کره جنوبی است، روز سه شنبه حساب رمزارزی کاربران کشورهایی که معیارهای ضد پولشویی را تصویب نکرده بودند، محدود کرد.

FATF تا کنون ۲۱ کشور را شناسایی کرده که یکی از کشورها همسایه مرزی کره‌ جنوبی، رژیم نظامی کره شمالی است.

نماینده‌ی رسمی Bithumb اعلام کرد: ما همچنان به بهبود سیستم خود برای محافظت از سرمایه‌گذاران و بهبود شفافیت در بازار رمزارز ادامه خواهیم داد.

کره جنوبی اولین کشوری نیست که در راستای مبارزه با پولشویی گام برداشته است.

FATF طی برنامه‌ی جامعی که تصویب کرده دستور داده است کشورهای عضو این مجمع (که کره جنوبی نیز شامل آنان می‌شود) قوانین سفت و سخت‌تری برای مبارزه با پولشویی تصویب کنند.

در صورتی که اعضا این قانون را نادیده بگیرند، FATF آن‌ها را در لیست سیاه قرار خواهد داد. اگرچه این کار به نظر قانونی نمی‌رسد.

این قوانین شامل قانون سفر نیز می‌شود.

بر اساس این قانون شرکت‌های فعال در حوزه رمزارز باید در صورت مشاهده‌ی تراکنشی بیشتر از ۳ هزار دلار، اطلاعات شخصی را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

شرکت‌های رمزارز در تکاپو هستند تا راهی برای اجرای این قانون پیدا کنند. آن‌ها سعی دارند تا قبل از لازم‌الاجرا شدن این قانون توسط FATF برای کشورها، این راه را پیدا کنند.

آپریل گذشته، FATF اعلام کرد که کره جنوبی به نظر چارچوب کاری قانونی را برای مبارزه با پولشویی دارد، اما نیاز دارد تا سیاست‌های بهتر و قوانین بیشتری را وضع کند تا جلوی فساد سیستمی، اختلالات و پولشویی‌های دولتی را بگیرد.

source

 

https://coiniran.com/?p=44508
دکمه بازگشت به بالا