ایستگاه خبر

افزایش استفاده از رمزارز منجر به تنظیم قوانین جدید در آفریقای جنوبی شد

اداره رفاه بخش مالی آفریقای جنوبی (FSCA) روز جمعه اعلام کرد که پیش‌نویس اعلامیه دارایی‌های رمزارز به‌عنوان یک «محصول مالی» تحت قانون مشاوره مالی و سرویس‌های واسطه‌ای (FAIS) را منتشر کرده است. طبق این اعلامیه: «تمایل سرمایه‌گذاران خرده‌فروشی برای خرید دارایی‌های رمزارز در سطح جهانی در حال افزایش است. آفریقای جنوبی نیز افزایش تصاعدی در تهیه و استفاده از دارایی‌های رمزارز را تجربه کرده است.»

قوانین جدید در مورد ارائه‌دهندگان خدمات رمزارز برای صرافی‌های رمزارز، مشاوران و کارگزاران اعمال می‌شود. آن‌ها باید به عنوان ارائه‌دهندهٔ خدمات مالی (FSP) در FSCA ثبتنام کنند. این اعلامیه به این نتیجه می‌رسد که هر شخصی که در رابطه با دارایی‌های رمزارز خدمات مشاوره‌ای یا خدمات واسطه‌گری ارائه می‌دهد باید به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات مالی تحت قانون FAIS Act باشد.

تنظیم‌کنندهٔ این پیش‌نویس اعلام کرد: «پیش‌نویس اعلامیه به هیچ وجه بر وضعیت دارایی‌های رمزارز در متن قوانین دیگر تاثیر نمی‌گذارد و همچنین تلاشی برای تحت نظارت درآوردن، قانونی‌سازی یا اعتبار دادن به دارایی‌های رمزارز نمی‌کند.»

این اعلامیه می‌تواند افشاگری در خصوص ریسک‌های دارایی‌های رمزارز را برای مشتریانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، بهبود بخشد.

نحوهٔ برخورد هر کشور با رمزارز، بر ناظرانی که بر فعالیت‌های کریپتوکارنسی نظارت دارند و بر مواردی که شرکت‌ها برایش مجوز صادر می‌کنند، پیامدهای بزرگی دارد. در ژانویه ۲۰۱۹، بانک مرکزی این کشور مقاله‌ای را منتشر کرد که در آن گفته شده بود اقدامات نظارتی در خصوص دارایی‌های رمزارز باید به محافظت از مصرف‌کنندگان اولویت بدهد.

Source

https://coiniran.com/?p=42158
دکمه بازگشت به بالا