ایستگاه خبر

لغو حراج ۱۰۴ عدد CryptoPunks ازسوی Sotheby’s

حراج‌خانه‌ی چندملیتی آمریکایی Sotheby’s (ساتبیز) که میزبان فروش ۱۰۴ عدد از مجموعه‌ی NFTهای معروف CryptoPunks بود، در دقایقی مانده به شروع این رویداد از لغو آن خبر داد.

مالک این مجموعه تصمیم به هودل گرفته است!

در ماه‌های پیش کلکسیونر ناشناسی که با حروف اختصاری «0x650d» شناخته می‌شود، این ۱۰۴ عدد کریپتوپانک را که متعلق به‌مجموعه‌ای به‌نام «Punk It!» بودند به‌مبلغ ۷ میلیون دلار خریدار نمود. طی هفته‌های پیش Sotheby’s اعلام کرد که با برگزاری یک حراجی اقدام به‌فروش این مجموعه گرفته و قیمت کل آن را بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون دلار تخمین زد. با‌ این‌وجود مالک این مجموعه تنها در دقایقی مانده به‌شروع این رویداد از تصمیم خود منصرف شد و تمایل خود را به هودل کردن آن اعلام کرد.

این تغییر موضع موجب نارضایتی شمار بسیاری از کاربران شد که خود را برای حضور در این حراجی آماده کرده بودند. مالک این مجموعه با انتشار توئیتی دلیل تصمیم خویش را تلویحا کمیسیون بالای Sotheby’s اعلام کرد.

تاریخچه‌ی تعاملات Sotheby’s با فضای کریپتو

این حراج‌خانه‌ی مشهور و باقدمت که آثار هنری بسیاری را به‌فروش گذاشته، مدتی است که به دنیای دارایی‌های دیجیتال پیوسته است. Sotheby’s در نوامبر سال پیش بامشارکت «Future Perfect Ventures» اقدام به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری در شرکت فناوری Mojito کرد. مدیرعامل ساتبیز درخصوص این تصمیم بیان داشت:

«به‌عقیده‌ی ما استفاده از فناوری بلاک‌چین مالکیت ما را بر دارایی‌های دیجیتال در‌آینده توسعه خواهد داد. درحال حاضر NFTهای به موضوع محبوبی بدل گشته و هم‌راستا با تمرکز ما برمالکیت آثار هنری و لوکس و بی‌نظیر است.»

در خبرهای گذشته خواندیم که این حراج‌خانه میزبان فروش یک الماس کمیاب ۵۵۵.۵۵ قیراطی سیاه بود که علاقمندان می‌توانستند آن را با انواع دارایی‌های دیجیتال خریداری نمایند.

پیشنهاد مطالعه: کریپتو پانک چیست؟ پشت پردهٔ سرمایه‌گذاری در کریپتو پانکس (Cryptopunks)

Source

https://coiniran.com/?p=50015
دکمه بازگشت به بالا