ایستگاه خبر

پشتیبانی حراجی ساتبیز (Sotheby’s) ازگزینه‌ی پرداخت کریپتو برای فروش یک الماس سیاه ۵۵۵ قیراطی

خانه‌ی حراجی معتبر ساتبیز (Sotheby’s) در اقدامی مشابه با شش ماه گذشته، اقدام به‌فروش یک الماس سیاه ۵۵۵ قیراطی توسط رمز ارزها نموده است. طبق منابع معتبر، الماس مذکور بزرگترین الماسی است که ساتبیز در این ماه میزبانی فروش آن را پذیرفته است. این یک الماس بزرگ سیاه است که هرگز به‌طور عمومی در معرض نمایش نبوده و طی ۲۰ سال گذشته به‌طور ثابت انحصارا در یک کلکسیون نگهداری شده است.

نام این جواهر «The Enigma» و فروش آن فاقد هرگونه رزرو است، به‌بیان دیگر قیمت نهایی برای آن تعیین نشده و به خریداری که بالاترین پیشنهاد را ارائه کند تعلق خواهد گرفت.

طبق برآوردهای این حراجی باقدمت، این قطعه الماس ممکن است تا سقف ۷ میلیون دلاری نیز به‌فروش رسد، نکته‌ی قابل‌توجه امکان پرداخت مبلغ موردنظر به‌صورت کریپتو است.

همچنین گفته‌ می‌شود که کتاب رکوردهای جهانی گینس الماس «The Enigma» را به‌عنوان بزرگترین الماس تراش خورده‌ی جهان ثبت کرده است. از دیگر القاب The Enigma بزرگترین الماسی است که به‌طور طبیعی سیاه رنگ است.

این الماس پیش از آغاز رسمی حراجی در سوم فوریه، در سه شهر لندن، دوبی و لس آنجلس برای نخستین بار به نمایش گذاشته خواهد شد.

درپایان باید دانست که حراجی ساتبیز در جولای سال گذشته نیز تصمیم به‌فروش یک الماس بسیار گران‌بها با رمز ارزها گرفت که درجریان آن یک خریدار ناشناس ۱۲ میلیون دلار برای آن پرداخت نمود. این حراج خانه‌ی معتبر همچنین برای تاسیس یک استودیو انحصاری توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) دست به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلاری زده است.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین بازار NFT ها در سال ۲۰۲۱

Source

https://coiniran.com/?p=49349
دکمه بازگشت به بالا