ایستگاه خبر

بلاکچین SophiaTX به صنایع داروسازی وارد می شود

پلت فرم SophiaTX، بلاکچین را برای صنعت داروسازی به ارمغان می آورد

داروسازی

به گزارش سایت کوین ایران ۲۷نوامبر ۲۰۱۷، زوریخ؛ SophiaTX نخستین پلت فرم منبع باز است که بلاکچین را با برنامه های شرکتی از جمله SAP ترکیب می کند. تیم SophiaTX اعلام کرد که یک راه حل موثر برای حمل و نقل تولیدات دارویی در صنعت داروسازی بر پایه بلاکچین در نظر دارد. کل ۲۰ داروی پرفروش جهان (که بیش از ۱۰% بازار جهانی را در سال ۲۰۱۶ به خود اختصاص دادند) به نوعی با نرم افزار SAP در هنگام تولید و عرضه سر و کار دارند.

داروسازی

 

در هنگام نگارش این مقاله، تفاهم نامه ای بین Jaroslav Kacina مدیر عامل شرکت حامی پلت فرم SophiaTX یعنی (Equidato Technologies)، Nabil Awan مدیر کل شرکت KITA Logistics از ریاض عربستان منعقد شد تا یک راه حل مبتنی بر بلاکچین برای تدارکات و حمل و نقل صنایع دارویی، طراحی و توسعه یابد.

 

یک راه حل جدید برای زنجیره های انبارداری و تدارکات در صنایع داروسازی

SophiaTX اخیرا “گواه ایده” و پیش از آن “طرح اولیه” را منتشر کرد که بر اساس آن جزییات قابل توجهی در مورد استفاده از این پلت فرم برای فعالیت های چند جانبه (به طور مثال رهگیری کالا و محصولات) آشکار شد.

مدیر عامل SophiaTX می گوید:

“اکوسیستم داروسازی شدیدا با گروه ها و طرف های مختلفی درآمیخته که در قسمت های تولید، کنترل کیفی، حمل و نقل و غیره فعالیت می نمایند. همه تولید کنندگان و شریکان به مشکلات مشترکی بر می خورند که با یک سیستم مرکزی و بسته قابل حل نیست.”

صنعت داروسازی یک صنعت بسیار پرسود است. افزایش تقاضا، کاهش عرضه  و سایر عوامل تاثیرگذار در بازار، راه را برای تولید کنندگان نامعتبر و سودجو هموار می کند. ارزش بازار دارو های تقلبی بین ۷۰ تا ۲۰۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. این رقم، خطر تهدید سلامت عمومی و امکان افزایش مرگ و میر ناشی از دارو های تقلبی را به خوبی نشان می دهد.

ترکیب پلت فرم SophiaTX با برنامه های شرکت های داروسازی، امکان ثبت دارو ها را در بلاکچین می دهد؛ در نتیجه، اطلاعاتی از جمله رهگیری، شرایط انبارداری، جلوگیری از بروز تقلب و غیره نیز، ثبت خواهد شد. بدین ترتیب، خطرات تهدید کننده مصرف کننده نهایی حذف می شود.

داروسازی

بقیه مواردی که می توانند با استفاده از سیستم های شرکتی در بلاکچین ثبت شود، شامل این موارد است:

اطلاعات سازنده (شماره سریال و batch، تاریخ تولید و انقضا)، حمل و نقل و اطلاعات دستگاه های هوشمند صنعت حمل و نقل از جمله سنسور های IoT. این اطلاعات همراه با هم می توانند تاییدی بر فرآیند تدارکات، شرایط نگهداری، اصل بودن تولیدات و کاهش تاثیرات زیان بار بر مصرف کنندگان باشند.

SophiaTX و KITA Logistics تفاهم نامه همکاری امضا می کنند

در حال حاضر تعدادی از مشتریان آماده رویداد تولید توکن SophiaTX هستند و تفاهم نامه جدید با یک شرکت از خاورمیانه هم گواهی بر سازگاری این پلت فرم با انواع مختلفی از کسب و کار ها است.

چنین همکاری های امکانات زیر را ممکن می سازند:

  • طراحی بلاکچین اختصاصی برای ایجاد راه حل جهت رفع مشکلات صنعتی با اتصال به ERP کنونی و نیروبخشی به برنامه های زنجیره
  • گسترش توانایی های ثبت داده از سنسور های IoT و سایر دستگاه هایی که برای نظارت بر شرایط حمل و نقل در زنجیره به کار می روند.

رویداد تولید توکن (۵ دسامبر ۲۰۱۷)

داروسازی

فعالسازی این پلت فرم با استفاده از توکن SPHTX است که هزینه های مربوط به استخراج و تراکنش ها را دربر می گیرد؛ دسترسی و اشتراک به پلت فرم در حال توسعه را امکان پذیر می سازد؛ همچنین، بازار و اپلیکیشن های خرید را مجهز می نماید. رویداد تولید توکن به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت و ۵ دور با ۳۰۰۰۰۰۰۰ توکن ایجاد خواهد شد.  Hard cap مربوط به توکن SPHTX 115000 اتر است و soft cap ای نیز وجود ندارد. پروژه بدون در نظر داشتن میزان پول به دست آمده ادامه خواهد یافت. بخشی از توکن های درخواست نشده نیز در پایان بین سرمایه گذاران تقسیم می شود.

این رویداد فرصتی برای عموم مردم است که توکن SPHTX را قبل از آزادسازی در هیچ صرافی ای، پیش خرید کنند. پول به دست آمده مستقیما در توسعه، بازاریابی و مدیریت پروژه و پلت فرم، تزریق می شود و ۸۰% آن دو سال پس از تولید اولیه توکن، اعطا می شود.

درباره KITA Logistics

شرکت KITA Logistics با بیست سال تجربه در تدارکات پروژه های مقیاس بزرگ، یکی از شناخته شده ترین فعالان لوجستیک در زمینه صنایع بهداشتی و داروسازی است. این شرکت در مورد پخش محموله های دارویی حساس به “زمان” و “دما” و تجهیزات پزشکی با کاربری خاص، دارای تجربه و فعالیت طولانی است.

نوشته های مرتبط:

SophiaTX گواهی راستی آزمایی ایده را آشکار می سازد

رویداد مهم ICO Forward میزبان SophiaTX به عنوان مهمان ویژه است

SophiaTX جزییات تازه ای از پلت فرم بلاکچین خود را نشان می دهد

Sophia TX- پلی بین جوامع SAP و بلاکچین

 

 

https://coiniran.com/?p=16375
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x