ایستگاه خبر

همکاری اسکوئر و بلاک‌استریم برای استخراج با انرژی خورشیدی

شرکت پرداخت دیجیتال اسکوئر (Square) برای استخراج بیت کوین تنها با استفاده از انرژی خورشیدی با استارت‌آپ بلاک‌استریم (Blockstream) همکاری کرده است.

مطابق با اطلاعیه‌ی منتشرشده در ۵ ژوئن از اسکوئر و بلاک‌استریم، این شرکت ها جزئیات مربوط به اقتصاد پروژه و همچنین معیارهای منعکس‌کننده عملکرد استخراج را به اطلاع عموم خواهند رساند.

این ابتکار جدید بخشی از تعهد اسکوئر برای خنثی‌سازی میزان کربن در فعالیت‌های بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ است. به‌عنوان بخشی از این تعهد، که شرکت در ماه دسامبر به آن ملزم شد، اسکوئر قول داد پروژه‌های بیت کوین را تأمین کند که گازهایی گلخانه‌ای ناشی از استخراج بیت کوین را کاهش دهند. اسکوئر ۵ میلیون دلار بودجه برای تأسیسات اختصاص داده است و بلاک‌استریم زیرساخت‌های مزارع استخراج را فراهم می‌کند.

این اطلاعیه آخرین سری از تعهدات شرکت‌های کریپتو برای رسیدگی به تأثیرات زیست‌محیطی کسب‌وکار آن‌ها است.

به عنوان مثال، در ماه مارس، شرکت استخراج معادن رمز ارز آرگو (Argo) و شرکت فناوری بلاکچین DMG، عملیات استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آبی را اعلام کرده بودند. شرکت‌های دیگر مانند شرکت بازارساز GSR و صندوق دارایی‌های دیجیتال One River، قول داده‌اند که با خرید اعتبارات کربن، میزان انتشار کربن خود را کنترل کنند.

نیل جورگنسن، رئیس اداره جهانی زیست محیطی، اجتماعی و شرکتی (ESG) در بیانیه‌ای گفت:

استخراح با انرژی خورشیدی به عنوان یک مطالعه موردی شفاف در حال انجام است که به ما امکان می‌دهد همه با هم استخراج بیت کوین با انرژی‌های پاک را یاد بگیریم.

 

پیشنهاد مطالعه: میزان مصرف انرژی بیت کوین… چرا نباید نگرانش باشیم

 

Source

https://coiniran.com/?p=45973
دکمه بازگشت به بالا