ایستگاه خبر

عرضه‌ی صندوق توسعه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری بازی‌های بلاک‌چینی از سوی سولانا، FTX و Lightspeed!

با مشارکت سولانا، صرافی FTX و شرکت تجارت الکترونیکی Lightspeed، یک صندوق بزرگ توسعه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری برای استفاده از نوین‌ترین فناوری‌های موجود و ارتقای بازی‌های بلاک‌چینی بر بستر سولانا اختصاص خواهد یافت.

Amy Wu، از شرکای تجاری Lightspeed، در گفتگویی از شدت علاقه‌ی خود به این مشارکت و دستاورد نهایی این صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری سخن گفت. وی اظهار داشت:

«هدف اصلی ما حمایت از تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی مبتنی بر رمزنگاری و بازی‌سازی است. به‌عقیده‌ی ما صنعت بازی‌سازی از بهترین فرصت‌های موجود برای هدایت میلیاردها کاربران به‌سوی نسل جدید اینترنت یعنی web3 و یکی از بهترین راهکارهای استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است.»

وی در ادامه افزود که درحال حاضر بلاک‌چین سولانا بستر مطلوبی برای تکمیل پروژه‌های بسیار کارآمدی است و بیش از ۱۰۰۰ تیم فعال توسعه‌دهنده در دوسال اخیر بر آن متمرکز شده‌اند.

Faraway نخستین سرمایه‌گذار این صندوق

این صندوق به‌سرعت اولین سرمایه‌گذار خود یعنی شرکت بازی‌سازی Faraway را که از زیرشاخه‌های سولانا است، جذب نمود. Faraway در اوایل سال جاری ۹ میلیون دلار و هم‌اکنون ۲۱ میلیون دلار از دارایی‌های خود را در این صندوق قرار داده است.

در جدیدترین فاز جذب سرمایه، شرکت‌ها و موسسات فناوری متعددی ازقبیل a16z ،Sequoia Capital ،Pantera Capital ،Jump Capital و سولانا به این صندوق ملحق شده‌اند. شرکت Faraway از نخستین تیم‌های توسعه‌دهنده‌ی بازی‌های بلاک‌چینی چندنفره بر بستر سولانا است. درنتیجه Faraway شانس این را دارد تا بازخوردهای مفیدی که از این راه حاصل می‌شود را در آینده ارزیابی کند.

«Mini Royale: Nations» نام نخستین بازی این شرکت است که در سبک تیراندازی اول‌شخص طراحی شده و از یک سیستم مالی غیرمتمرکز برخوردار است. این بازی به‌گونه‌ای طراحی شده که به‌راحتی با مرورگر قابل اجرا بوده و هدف اصلی‌اش دسترسی بالا حتی توسط کاربرانی است که فاقد سخت‌افزار می‌باشند.

پیشنهاد مطالعه: نظریه‌ی بازی در رمز ارز

Source

https://coiniran.com/?p=48220
دکمه بازگشت به بالا