ایستگاه خبر

سولانا و ترا به سطوح حمایتی مهمی رسیده‌اند!

سولانا (SOL) و ترا (LUNA) پس از آنکه در هفته‌ی گذشته افت قیمت قابل‌توجهی را تجربه کردند، اکنون توانسته‌اند به سطوح حمایتی مهمی دست یابند. این در‌حالی‌ست که فشار خرید از‌سوی سرمایه‌گذاران برای این دو توکن هنوز به‌میزان مطلوبی نرسیده است.

سولانا در محدوده‌ی حساسی قرار دارد

پس از یک کاهش قیمت ۲۳ درصدی در طول هفته‌ی گذشته، این‌گونه به‌نظر می‌رسد که توکن‌های لایه-۱ درنقاط معاملاتی «سود یا زیان» قرار گرفته‌اند. سولانا درحال آزمایش مرزهای قیمتی بالایی و درموازات با کانال موازی نمودار چهارساعته‌ی خود است. با نگاهی به تاریخچه‌ی معاملات می‌توان گفت که هربار توکن SOL به این خط مقاوت نزدیک شده است، قیمت‌ شاخص به سطوح پایینی کانال معاملاتی عقب‌نشینی کرده‌ است.

براساس واکنش بازاری مشابه می‌توان گفت که سولانا سطح حمایت ۱۰۸ دلاری را ازدست داده و با ۱۰ درصد کاهش قیمت تا سطوح پایینی کانال و محدوده‌ی ۱۰۰ دلاری ریزش خواهد کرد.

با‌توجه به‌آنکه سولانا از ۵ مارس امسال تاکنون موفق شده‌ است محدوده‌ی بالای این کانال را سه مرتبه آزمایش کند، می‌توان امیدوار بود که خطوط مقاومت درحال ضعیف شدن هستند. سطح قیمت فعلی SOL بسیار حساس است، در نمودار چهارساعته‌ی این توکن یک کندل برفراز ۱۱۵ دلار بسته شده که چشم‌انداز بدبینانه‌ی فوق را باطل می‌کند. اگر SOL موفق به‌عبور از این دیوار عرضه‌ی حساس شود سطح قیمتی ۱۲۴ دلاری را لمس خواهد کرد.

سولانا و ترا به سطوح حمایتی مهمی رسیده‌اند!

اندیکاتور TD و آینده‌ی بازار ترا

توکن بومی ترا یعنی LUNA نیز به‌نقطه‌ی تعیین‌کننده‌ی مهمی در روند قیمتی خود رسیده است. اندیکاتور توالی Tom DeMark یا TD حاکی از یک سیگنال خرید به‌شکل یک کندل قرمز نه‌تایی در نمودار ۱۲ ساعته‌ی LUNA است. با آنکه فشار خرید ازسوی سرمایه‌گذاران به حدنصاب خود نرسیده است، اما این روند گاوی افزایش قیمتی به‌میزان یک تا چهار کندلِ سبز است.

میانگین متحرک نمایی (EMA) صد ساعته‌ی ۹۲ دلاری تنها سطح حمایتی است که از ریزش بیش ازحد ترا در این بازه‌ جلوگیری می‌کند. میانگین متحرک نمایی ۵۰ ساعته‌ی ۱۰۰ دلاری نیز درقالب خط مقاومت عمل کرده و تمامی روندهای صعودی را سرکوب می‌کند. تنها راهی که می‌تواند به‌افزایش قیمت پیشنهاد شده توسط اندیکاتور TD اعتبار بخشد تشکیل یک کندل ۱۲ ساعته در فراسوی این خط مقاوت ۱۰۰ دلاری است.

سولانا و ترا به سطوح حمایتی مهمی رسیده‌اند!

با درنظر داشتن شرایط مبهم فوق، به تریدرها توصیه می‌شود برای هرگونه سفارش در این بازه‌ی قیمتی حداکثر دقت را لحاظ کنند. اگر ترا باموفقیت از این خط مقاومت عبور کرده ارزش آن به ۱۱۰ دلار و عدم موفقیت ریزشی تا ۸۲ دلار را درپی خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۷ فروردین) – سرمایه‌گذاران در حال انباشت کوین‌ها

Source

https://coiniran.com/?p=50604
دکمه بازگشت به بالا