ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتال

سولانا کامپایلر Solang را تولید کرد تا سازگاری با اتریوم را افزایش دهد

راه‌اندازی Solang به توسعه‌دهندگانی که با ماشین مجازی اتریوم (EVM) کار کرده‌اند کمک می‌کند به راحتی به اکوسیستم سولانا منتقل شوند. Solang به توسعه‌دهندگانی که با سالیدیتی، زبان برنامه‌نویسی قراردادهای هوشمند اولیه اتریوم آشنا هستند، همه ابزارهای مورد نیاز برای نوشتن و ایجاد برنامه‌ها در شبکه سولانا را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. رونمایی از کامپایلر جدید تنها یک روز پس از انتشار ابزار مشابه Neon EVM انجام شد. آزمایشگاه سولانا در بیانیه‌ای که در وب‌سایت خود منتشر کرد، اعلام کرد:

توسعه سولانا به دلیل استفاده از Rust یا C برای نوشتن قراردادهای هوشمند شناخته شده است، اما سولانا در حال تکامل است تا با سالیدیتی، زبان برنامه‌نویسی اولیه مورد استفاده برای قراردادهای هوشمند اتریوم، هم سازگار شود. سولانالبز با خوشحالی اعلام می‌کند که امروز می‌توانید با استفاده از Solang، یک کامپایلر جدید که به پر کردن شکاف بین توسعه‌دهندگان EVM و اکوسیستم سولانا، روی سولانا هرچه را لازم است با سالیدیتی بسازید.

فهرستی از ویژگی‌ها

بر اساس این بیانیه، افزودن زبان‌های برنامه‌نویسی بیشتر برای ساخت بر روی سولانا شاهد هجوم توسعه‌دهندگان با مجموعه مهارت‌های گسترده‌تر به اکوسیستم سولانا خواهد بود. این امر با راه اندازی Seahorse، یک ابتکار تحت رهبری جامعه، آغاز شد. Seahorse به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد قراردادهای هوشمند سولانا را در پایتون بنویسند که مسلماً محبوب‌ترین زبان برنامه نویسی جهان است. راه‌اندازی Solang ادامه تلاش‌ها برای گسترش دسترسی و جذابیت اکوسیستم سولانا در میان توسعه‌دهندگان است.

کامپایلر Solang مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید را معرفی می‌کند که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به سازگاری بهتر با سالیدیتی اتریوم نسخه ۰.۸ و سازگاری توکن‌های Solana SPL با زبان سالیدیتی اشاره کرد. علاوه بر این، چارچوب‌های EVM در سولانا را به عملکرد داخلی شبکه نیز اعطا می‌کند. دیگر نکات مهم کامپایلر جدید Solang شامل توانایی فراخوانی سایر قراردادهای هوشمند سولانا، پشتیبانی از آدرس‌های برگرفته از برنامه، امکان توسعه با Anchor و قراردادهای هوشمند سولانا است.

سولانا لبز همچنین یک راهنما برای کمک به توسعه‌دهندگان در استفاده از دانش خود در سالیدیتی و استفاده از شبکه پرسرعت و کم هزینه سولانا ایجاد کرده است. با استفاده از این راهنما، توسعه‌دهندگان می‌توانند به راحتی محیط توسعه خود را راه‌اندازی، اولین قرارداد هوشمند خود را ایجاد و آزمایش کنند و سپس آن را در سولانا راه‌اندازی کنند. توسعه در شبکه سولانا معمولاً حول زبان‌های برنامه ‌ویسی مانند Rust یا C بوده است که برای نوشتن قراردادهای هوشمند استفاده می‌شود.

تلاش‌های روزافزون برای بهبود سازگاری اتریوم-سولانا

راه‌اندازی Solang، همراه با انتشار Neon EVM، تلاش‌های رو به رشد و مستمر برای بهبود سازگاری بین شبکه سولانا و اتریوم را برجسته می‌کند. مانند Solang، محیط محاسباتی Neon EVM به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌های اتریوم را روی سولانا بنویسند و ایجاد کنند. این پیاده‌سازی از یک قرارداد هوشمند ساخته شده بر روی سولانا استفاده می‌کند و کد ماشین مجازی اتریوم (EVM) را به کار می‌گیرد که قبلاً در شبکه امکان‌پذیر نبود.

علاوه بر دسترسی به شبکه سولانا، Neon EVM همچنین به دنبال کمک به برنامه‌های اتریوم برای استفاده از قابلیت‌هایی است که بومی سولانا هستند، مانند اجرای موازی تراکنش‌ها. در زمان راه‌اندازی، مدیر بنیاد نئون، مارینا گوریوا، اظهار داشت:

ما بسیار هیجان‌زده‌ایم که Neon EVM را  در شبکه اصلی سولانا ببینیم. پس از تکرار این آزمایش‌ها در تولید، ارقام را بر اساس داده‌های دنیای واقعی ارائه خواهیم کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه سولانا

 

 

Source

 

https://coiniran.com/?p=64771
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x