ایستگاه خبر

آیا سولانا و دیگر توکن‌های لایه ۱ در سال ۲۰۲۲ عملکرد بهتری از ETH خواهند داشت؟

پلتفرم تحقیقات رمز ارزی Arcane Research می‌گوید بر اساس تجزیه و تحلیل بازار کریپتو و سایر تحولات در فضای کریپتو در سال ۲۰۲۱، پلتفرم‌های لایه ۱ همچنان عملکرد بهتری از اتریوم خواهند داشت.

گزارش نهایی سال ۲۰۲۱ این شرکت به غیر از پیش‌بینی‌هایش برای پلتفرم‌های لایه ۱ در برابر اتریوم، به بیت‌کوین در مقابل S&P 500، بازار NFTها، چشم‌انداز کاردانو و XRP، شیدایی میم کوین‌ها اشاره کرد که توسط «دوج کوین» تشدید شد.

پیش‌بینی ۲۰۲۲: پلتفرم‌های لایه ۱ عملکرد بهتر از ETH خواهند داشت

در گزارشی که شرکت تحقیقاتی و تحلیل داده‌های بلاکچین The Weekly Update در ۲۸ دسامبر منتشر کرد، سولانا، آوالانچ، ترا لونا و فانتوم همگی برای دستیابی به دستاوردهای بیشتر در سال آینده آماده‌اند و توکن‌های بومی در این شبکه‌های قرارداد هوشمند مستقل همچنان برای پیشی گرفتن از ETH در بازار مستعدند.

این شرکت می‌گوید که انتظار دارد سولانا و سایر شبکه‌های لایه ۱ با عملکرد برتر، افزایش قیمت و سرمایه روند صعودی خود را در سال آینده حفظ کنند.

این شرکت در گزارش خود خاطرنشان کرد: «این شبکه‌ها دارای اکوسیستم‌های پر رونق با رشد سریع هستند که به طور مداوم عملکرد قیمت توکن‌های بومی خود را هدایت می‌کنند».

با نگاهی به بازده برخی از پلتفرم‌های قرارداد هوشمند که انتظار می‌رود به پیشی گرفتن از ETH ادامه دهند، می‌بینیم که ترا لونا (LUNA) 14823 درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است، و فانتوم (FTM) و سولانا (SOL) هر دو ۱۰۰ برابر یا بیشتر رشد کرده‌اند—به ترتیب ۱۳۵۴۹ و ۱۰۹۰۷ درصد.

در حالی که سکه بومی شبکه اتریوم (ETH) در سال ۲۰۲۱ با جهش ۴۶۰ درصدی از بیت کوین (BTC) با ۷۳ درصد رشد پیشی گرفت، پلتفرم های قرارداد هوشمند هارمونی (ONE) و آوالانچ (AVAX) در طول سال ۶۰ برابر شده‌اند. هارمونی سال را با افزایش قیمت بیش از ۶۴۰۰ درصد به پایان می‌رساند و آوالانچ بیش از ۳۱۵۰ درصد افزایش یافته است.

در مورد بیت کوین در مقابل S&P 500 و طلا

بیت کوین در سالی که گذشت حدود ۷۳ درصد افزایش یافته است، در حالی که S&P 500 نیز بالاتر رفته است. در همین حال، طلا، علیرغم اینکه پوشش سنتی تورم است، بازدهی منفی ۷ درصدی داشت.

تحقیقات Arcane می‌گوید که بیت کوین همچنان از S&P 500 و طلا جلوتر خواهد بود، زیرا برای سومین سال متوالی عملکرد بهتری در برابر بازار سهام و دارایی‌های امن داشته است.

اما محققان همچنین خاطرنشان می‌کنند که «بیت‌کوین به‌طور فزاینده‌ای مانند یک دارایی ریسک‌پذیر رفتار می‌کند»، نه یک طلای دیجیتالی. تحلیلگران نوشتند که شتاب صعودی برای سهام همچنین می‌تواند منجر به عملکرد بهتر قیمت BTC شود، در حالی که «یک سال قرمز» برای S&P 500 عملکرد ضعیف ارزهای دیجیتال را به همراه خواهد داشت.

در فصل دوم، NFT و متاورس

اگرچه عملکرد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ شگفت‌انگیز بوده است، این شرکت تحقیقاتی سفارشی می‌گوید که سال تقریباً متعلق به آلت‌کوین‌ها بود.

آن‌ها در گزارش خود که خلاصه‌ای از دنیای رمز ارزها را در سال گذشته ارائه می‌کنند، خاطرنشان می‌کنند که امسال با جریان‌های ورودی سرمایه به این بخش که به کاهش تسلط بیت‌کوین در نیمه اول سال کمک کرده، «سال پرباری برای اکثر آلت‌کوین‌ها بوده است».

همانطور که قبلاً اشاره شد، ETH از BTC و همچنین بیشتر آلتکوین های دیگر بهتر عمل کرده است. به عنوان مثال، بایننس کوین (BNB) بیش از ۱۳۴۰ درصد در سال رشد کرده است و در کنار بیت کوین و اتریوم در بین سه رتبه برتر از نظر ارزش بازار قرار گرفته است.

این شرکت همچنین نسبت به NFT و متاورس خوش‌بین است و خاطرنشان می‌کند که این دو جریان بر تعاملات بازار در سال ۲۰۲۱ تسلط داشتند. با این حال، آن‌ها می‌گویند که این «هیجان NFT» منجر به افزایش هزینه‌های گس در شبکه اتریوم و افزایش علاقه به توکن‌های لایه ۱ شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه

 

Source

https://coiniran.com/?p=49055
دکمه بازگشت به بالا