ایستگاه خبر

آیا سولانا و دیگر توکن‌های لایه 1 در سال 2022 عملکرد بهتری از ETH خواهند داشت؟

پلتفرم تحقیقات رمز ارزی Arcane Research می‌گوید بر اساس تجزیه و تحلیل بازار کریپتو و سایر تحولات در فضای کریپتو در سال 2021، پلتفرم‌های لایه 1 همچنان عملکرد بهتری از اتریوم خواهند داشت.

گزارش نهایی سال 2021 این شرکت به غیر از پیش‌بینی‌هایش برای پلتفرم‌های لایه 1 در برابر اتریوم، به بیت‌کوین در مقابل S&P 500، بازار NFTها، چشم‌انداز کاردانو و XRP، شیدایی میم کوین‌ها اشاره کرد که توسط «دوج کوین» تشدید شد.

پیش‌بینی 2022: پلتفرم‌های لایه 1 عملکرد بهتر از ETH خواهند داشت

در گزارشی که شرکت تحقیقاتی و تحلیل داده‌های بلاکچین The Weekly Update در 28 دسامبر منتشر کرد، سولانا، آوالانچ، ترا لونا و فانتوم همگی برای دستیابی به دستاوردهای بیشتر در سال آینده آماده‌اند و توکن‌های بومی در این شبکه‌های قرارداد هوشمند مستقل همچنان برای پیشی گرفتن از ETH در بازار مستعدند.

این شرکت می‌گوید که انتظار دارد سولانا و سایر شبکه‌های لایه 1 با عملکرد برتر، افزایش قیمت و سرمایه روند صعودی خود را در سال آینده حفظ کنند.

این شرکت در گزارش خود خاطرنشان کرد: «این شبکه‌ها دارای اکوسیستم‌های پر رونق با رشد سریع هستند که به طور مداوم عملکرد قیمت توکن‌های بومی خود را هدایت می‌کنند».

با نگاهی به بازده برخی از پلتفرم‌های قرارداد هوشمند که انتظار می‌رود به پیشی گرفتن از ETH ادامه دهند، می‌بینیم که ترا لونا (LUNA) 14823 درصد در سال 2021 افزایش یافته است، و فانتوم (FTM) و سولانا (SOL) هر دو 100 برابر یا بیشتر رشد کرده‌اند—به ترتیب 13549 و 10907 درصد.

در حالی که سکه بومی شبکه اتریوم (ETH) در سال 2021 با جهش 460 درصدی از بیت کوین (BTC) با 73 درصد رشد پیشی گرفت، پلتفرم های قرارداد هوشمند هارمونی (ONE) و آوالانچ (AVAX) در طول سال 60 برابر شده‌اند. هارمونی سال را با افزایش قیمت بیش از 6400 درصد به پایان می‌رساند و آوالانچ بیش از 3150 درصد افزایش یافته است.

در مورد بیت کوین در مقابل S&P 500 و طلا

بیت کوین در سالی که گذشت حدود 73 درصد افزایش یافته است، در حالی که S&P 500 نیز بالاتر رفته است. در همین حال، طلا، علیرغم اینکه پوشش سنتی تورم است، بازدهی منفی 7 درصدی داشت.

تحقیقات Arcane می‌گوید که بیت کوین همچنان از S&P 500 و طلا جلوتر خواهد بود، زیرا برای سومین سال متوالی عملکرد بهتری در برابر بازار سهام و دارایی‌های امن داشته است.

اما محققان همچنین خاطرنشان می‌کنند که «بیت‌کوین به‌طور فزاینده‌ای مانند یک دارایی ریسک‌پذیر رفتار می‌کند»، نه یک طلای دیجیتالی. تحلیلگران نوشتند که شتاب صعودی برای سهام همچنین می‌تواند منجر به عملکرد بهتر قیمت BTC شود، در حالی که «یک سال قرمز» برای S&P 500 عملکرد ضعیف ارزهای دیجیتال را به همراه خواهد داشت.

در فصل دوم، NFT و متاورس

اگرچه عملکرد بیت کوین در سال 2021 شگفت‌انگیز بوده است، این شرکت تحقیقاتی سفارشی می‌گوید که سال تقریباً متعلق به آلت‌کوین‌ها بود.

آن‌ها در گزارش خود که خلاصه‌ای از دنیای رمز ارزها را در سال گذشته ارائه می‌کنند، خاطرنشان می‌کنند که امسال با جریان‌های ورودی سرمایه به این بخش که به کاهش تسلط بیت‌کوین در نیمه اول سال کمک کرده، «سال پرباری برای اکثر آلت‌کوین‌ها بوده است».

همانطور که قبلاً اشاره شد، ETH از BTC و همچنین بیشتر آلتکوین های دیگر بهتر عمل کرده است. به عنوان مثال، بایننس کوین (BNB) بیش از 1340 درصد در سال رشد کرده است و در کنار بیت کوین و اتریوم در بین سه رتبه برتر از نظر ارزش بازار قرار گرفته است.

این شرکت همچنین نسبت به NFT و متاورس خوش‌بین است و خاطرنشان می‌کند که این دو جریان بر تعاملات بازار در سال 2021 تسلط داشتند. با این حال، آن‌ها می‌گویند که این «هیجان NFT» منجر به افزایش هزینه‌های گس در شبکه اتریوم و افزایش علاقه به توکن‌های لایه 1 شده است.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه

 

Source

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا