ایستگاه خبر

ضرب NFT در سولانا با فناوری جدید این شبکه ارزان‌تر خواهد شد

بنیاد سولانا اعلام کرده است، در حال حاضر ضرب ۱ میلیون NFT در سولانا هزینه بسیار کمتری دارد و این به خاطر فناوری جدیدی است که با معرفی مکانیزمی نوآورانه به ذخیره NFT ها در زنجیره کمک می‌کند و به میزان قابل توجهی هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

رونمایی سولانا از «فشرده‌سازی وضعیت»

علیرغم کارمزدهای نسبتاً پایین آن، قیمت ضرب NFT در سولانا هنوز هم می‌تواند مانعی برای برخی از هنرمندان و مجموعه‌داران باشد. یک فناوری جدید در این شرایط مفید خواهد بود. اخیراً پیشرفت‌هایی در اکوسیستم سولانا صورت گرفته است که می‌تواند قیمت‌های استخراج NFT را کمتر کند.

فناوری جدید سولانا، فشرده سازی وضعیت، که بر مبنای درخت مرکل استوار است، ساختار داده‌ای نوآورانه‌ای است که امکان ذخیره‌سازی غیر زنجیره‌ای قابل تأیید را در سولانا به وجود می‌آورد. این فناوری منجر به کاهش هزینه‌های ذخیره‌سازی روی زنجیره می‌شود. درخت مرکل اعتبارسنجی سریع و دقیق تک تک مجموعه‌های کلان داده را امکان‌پذیر می‌سازد.

فشرده سازی وضعیت، که الزامات داده‌های نگهداری‌شده در زنجیره را کاهش می‌دهد، برای اولین بار در مجموعه‌های NFT استفاده می‌شود. تنها تفاوت بین توکن‌های فشرده و غیرقابل تعویض معمولی (NFT) اختلاف قابل توجه هزینه ضرب آن‌هاست.

علاوه بر این، این فناوری توسط سولانا لبز ومتاپلکس (Metaplex) با کمک ارائه‌دهندگان RPC و نمایه‌سازان Helius و SimpleHash ایجاد شده است.

فناوری جدید سولانا موفقیت آمیز است

گفته می‌شود فشرده‌سازی وضعیت بر روی پلتفرم‌های شناخته‌شده اعمال شده است. دو پروتکل، Crossmint و Dialect، قبلاً این فناوری را برای «تقویت وفاداری مشتریان در شرکت‌های سراسر جهان» و «پوشش هزینه ضرب برچسب‌های NFT برای هزاران کاربر» پیاده‌سازی کرده‌اند.

با توجه به این اطلاعات، جامعه سولانا و بازار بزرگتر ارزهای دیجیتال به این اخبار واکنش مثبت نشان داده‌اند. به گفته فعالان بازار، این اتفاق ممکن است در نهایت منجر به یک سناریوی مطلوب برای توکن SOL شود. در حال حاضر، قیمت SOL 20.77 دلار معامله می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه سولانا

 

Source

https://coiniran.com/?p=61919
دکمه بازگشت به بالا