ایستگاه خبر

سومین حمله DDoS به شبکه سولانا

طبق گزارش‌ها، سولانا (SOL) مورد حمله DDoS قرار گرفته است. خبر این حمله از طریق توییت کالین وو، روزنامه‌نگار چینی منتشر شد که کاربران جامعه رسمی تلگرام سولانا را منبع این اطلاعات معرفی کرد.

سولانا برای سومین بار مورد حمله DDoS قرار گرفت

به گفته وو، این پلفرم در حدود ساعت دو بامداد روز ۴ ژانویه سقوط کرد. ظاهراً هکر از اسپم برای انجام این حمله استفاده کرده است.

این اولین بار نیست که این ارز دیجیتال، که ارزش بازار بیش از ۵۳ میلیارد دلاری آن، آن را به پنجمین ارز دیجیتال بزرگ تبدیل می‌کند، مورد حمله DDoS قرار می‌گیرد. حادثه صبح سه‌شنبه سومین حمله DDoS در شش ماه گذشته به این شبکه بود.

در سپتامبر سال گذشته، زمانی که اعتباردهندگان سولانا در حال آماده شدن برای راه‌اندازی جدید شبکه بودند، این شبکه با حمله‌ای ۱۷ ساعته روبرو شد. عاملان آن حمله، صرافی غیرمتمرکز مستقر در سولانا (DEX)، Raydium را هدف قرار دادند. با این حال، هیچ بودجه‌ای در آن حمله به سرقت نرفت.

سه ماه بعد دومین حمله DDoS به سولانا انجام شد. برخلاف حمله اول، پلتفرم سولانا در طول حمله دوم آنلاین باقی ماند، اما با تراکم زیادی روبرو شد. با این حال، راج گوکال، یکی از بنیانگذاران سولانا، بیانیه‌ای صادر کرد و تصریح کرد که مسدود شدن شبکه در نتیجه یک حمله DDoS نیست، بلکه به دلیل بازی NFT (توکن‌های غیرقابل تعویض)، SolChicks بوده است.

این حملات مکرر، که ناشی از نقص‌های اساسی در بلاکچین سولاناست، باعث نگرانی زیادی در بین دارندگان این رمز ارز شده است. بسیاری از آن‌ها سولانا را متهم می‌کنند که به اندازه کافی به باگ‌های مربوط به شبکه در این پلتفرم رسیدگی نمی‌کند.

گزارش Grayscale Building Blocks که سال گذشته منتشر شد، بیان کرد بلاکچین سولانا از مکانیزم اجماع اثبات تاریخچه نامحبوبی استفاده می‌کند که عملکرد مناسبی ندارد.

این حمله DDoS در اوایل سال ۲۰۲۲ احتمالاً شهرت سولانا را بیشتر خدشه‌دار خواهد کرد. در واقع، پس از انتشار اولین اخبار حمله، قیمت $SOL در معاملات صبح زود کمی بیش از ۳ درصد کاهش یافت. این توکن در حال حاضر با قیمت ۱۷۱.۵ دلار معامله می‌شود.

در زمان نگارش این خبر، بنیاد سولانا هنوز هیچ بیانیه رسمی مبنی بر تأیید یا تکذیب این حمله ارائه نکرده بود. با این حال، در توییت بعدی، کالین وو گفت که این مشکل تا ساعت هفت صبح برطرف شده است و شبکه به حالت عادی بازگشته است.

 

پیشنهاد مطالعه: ارز دیجیتال سولانا چیست؟ معرفی و بررسی آینده پروژه

 

Source

https://coiniran.com/?p=49127
دکمه بازگشت به بالا