ایستگاه خبر

راه‌اندازی شبکه Pyth ، اوراکل داده غیرمتمرکز مبتنی بر سولانا

شبکه Pyth یک اوراکل داده غیرمتمرکز که بر روی بلاکچین Solana ساخته شده است، ۲۶ آگوست در دسترس خواهد بود.

به عبارت دیگر، Pyth در شبکه اصلی Solana راه‌اندازی می‌شود. تا کنون، این شبکه در Solana devnet  برای آزمایش آن در دسترس بوده است. راه‌اندازی شبکه اصلی به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا داده‌های بازار «در زمان واقعی» Pyth را در برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) ادغام کنند.

شبکه Pyth توسط Jump Trading طراحی شده و از سایر شرکت‌های تجاری تجاری مهم مانند GTS ،Virtu Financial ،Chicago Trading Company ، IEX ،Akuna Capital ،DRW Cumberland ،XR Trading ، Hudson River Trading و KGI Securities، کمک گرفته است. یکی از زیرمجموعه‌های آن متعلق به شرکت هلدینگ مالی توسعه چین است. از دیگر مشارکت‌کنندگان در پروژه می‌توان به LMAX ،MIAX/BSX ،Genesis Global Trading ،FTX ،CMS  CoinShares و Bitso اشاره کرد.

شبکه Pyth داده‌های بازار شرکت‌های تجاری را یکپارچه و از طریق بلاکچین سولانا به هر قرارداد هوشمند متصل می‌کند. ماهیت غیرمتمرکز Pyth بدین معناست که به هیچ منبع داده‌ای که می‌تواند دستکاری شود تکیه نمی‌کند. Pyth از داده های زمان واقعی در بازارهای مختلف مالی، از جمله کریپتو، سهام ایالات متحده، ارز یا فارکس و کالاها پشتیبانی می‌کند.

برخی از پروژه‌هایی که در حال حاضر از شبکه Pyth استفاده می‌کنند یا قرار است از آن استفاده کنند، شامل صرافی‌های غیرمتمرکز مستقر در Solana، آزمایشگاه های Sabre ،Mango Markets و Bonfida است.

گرچه، در حال حاضر Pyth فقط از پروژه‌های مبتنی بر سولانا پشتیبانی می‌کند، قصد دارد در هفته‌های آینده با پروتکل Wormhole ادغام شود تا از سه بلاکچین دیگر Ethereum ،Binance Smart Chain (BSC) و Terra نیز پشتیبانی کند.

 

پیشنهاد مطالعه: اوراکل (Oracle) چیست؟

 

Source

https://coiniran.com/?p=47215
دکمه بازگشت به بالا