ایستگاه خبر

علی‌رغم ۵۰ میلیون دلار ضرر، مدیرعامل سافت بانک همچنان حامی رمزارزهاست

ماسایوشی سون (Masayoshi Son)، مدیر اجرایی سرمایه‌گذاری گروه سافت بانک (SoftBank) اظهار کرده است که به تازگی توکن‌های بیت کوین خود را فروخته است زیرا به نظرش این مدل دارایی بسیار گیج‌کننده است. براساس گزارش Business Insider، سون این اظهارات را هنگام حضور در کنفرانس DealBook نیویورک تایمز بیان کرد.

سون یکی از ثروتمندترین افراد ژاپن است. شرکت سرمایه‌گذاری او، سافت بانک، در چندین سهام برتر حوزهٔ فناوری از جمله Uber، Boston Dynamics و ARM سهام دارد. ارزش بازار شرکت سافت بانک که در توکیو قرار دارد، در سال ۲۰۱۱ برابر با ۴۳.۵۲ میلیارد دلار بود. با چنین سبد سرمایه‌گذاری گسترده‌ای محال بود به سراغ بیت کوین نرفته باشد.

طبق توضیحات این میلیاردر، او قبلا در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده بوده است. او تایید کرد که یکی از شریک‌هایش در سال ۲۰۱۷ که بازار داغ بود، او را متقاعد کرده که ۱ درصد از دارایی‌اش را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.

باتوجه به دارایی خالص او در آن زمان، مبلغ سرمایه‌گذاری او معادل ۲۰۰ میلیون دلار بوده است. با این حال، این میلیاردر سرانجام توکن‌های خود را در ژانویه ۲۰۱۸ می‌فروشد. در آن دوره به علت اینکه قیمت بیت کوین افت کرده بود و بازار اشباع بود، او نتوانست به قیمت مناسبی بفروشد. به همین دلیل او نوسانات این نوع دارایی را بیش از حد گیج‌کننده دانست.

او توضیح داد که فعلا از ارزهای دیجیتال دور خواهد ماند، حتی اگر بیت کوین بخواهد یک بار دیگر به بالاترین رکورد خود برسد. اما علی‌رغم اینکه ۵۰ میلیون دلار ضرر کرده است، می‌گوید معتقد است ارزهای دیجیتال تا سال‌های متمادی در صحنه حاضر خواهند بود.  او توضیح داد گرچه ارزهای دیجیتال را درک نمی‌کند اما از آن‌ها و عملکردشان در طولانی‌مدت حمایت می‌کند.

 

Source

https://coiniran.com/?p=42145
دکمه بازگشت به بالا