ایستگاه خبر

کره جنوبی از سال ۲۰۲۲ بر سود بیت‌کوین مالیات اعمال می‌کند

بر اساس قانون اصلاح مالیات کره جنوبی، ۲۰ درصد مالیات سود بر درآمد به سرمایه گذاران رمز ارز در سال ۲۰۲۲ تعلق خواهد گرفت. برجسته شدن اهمیت رمز ارزها و سبقت گرفتنشان از انواع دارایی‌های موجود، دولت‌ها را نسبت به اختصاص مالیات بر سود سرمایه این ارزها ترغیب نموده است. کره جنوبی آخرین کشوری است که این راهکار را اتخاذ نموده و طبق مصوبه ای وزارت اقتصاد و دارایی این کشور قصد دارد در سال آتی بر سود حاصله از رمز ارزها مالیات اعمال نماید.

سرمایه گذاران رمز ارز ملزم به پرداخت مالیات خواهند شد

دولت کره جنوبی پس از چندین بازبینی سرانجام طرح اعمال مالیات خود را پیش خواهد برد. به گزارش یک خبرگزاری محلی به نام Yonhap در ماه دسامبر، کمیته برنامه ریزی و دارایی شورای ملی کره جنوبی در مورد اصلاح قوانین مالیات بر درآمد و قوانین مالیات مصرف فردی تحقیقات گسترده ای انجام داده است.

این طرح حاکی از آن است که چنانچه معامله گران و سرمایه گذاران رمز ارز سودی بیشتر از ۲.۵ میلیون وون (تقریباً ۲۳۰۰ دلار) از بیت‌کوین و دیگر رمز ارزها کسب نمایند ملزم به پرداخت مالیات ۲۰ درصدی خواهند شد. هرگونه سود زیر حد اعلام شده مشمول مالیات نخواهد شد. این طرح که ابتدا برای اکتبر سال جاری برنامه ریزی شده بود به سال ۲۰۲۲ موکول گشت.

اتفاقاتی که در گذشته رخ داد موجب شد کره جنوبی به بازاری نوپا و مستعد برای رمز ارزها بدل گردد. در سال ۲۰۱۷ و پس ازآنکه صرافی Youbit دو مرتبه هدف حمله‌ی هکرها واقع شد، دولت کره جنوبی اعلام کرد که تراکنش‌های رمز ارزها را بشدت بازبینی و نظارت می‌کند و حتی اقدام به توقف فعالیت صرافی‌ها نمود.

کره جنوبی از سال 2022 بر سود بیت‌کوین مالیات اعمال می‌کند

ماجرای مالیاتی Bithumb

در سال ۲۰۱۹ دولت کره جنوبی برای نخستین مرتبه اقدام به اخذ مالیات از صرافی Bithumb نمود. صرافی Bithumb موظف بود تا به ازای دارایی کاربران خارجی خود مبلغی معادل ۸۰ میلیون وون به دولت پرداخت نماید.

این تصمیم با تردیدهایی همراه بود، زیرا قانونی مبنی بر لزوم پرداخت مالیات برای کسب و کارهای مبنی بر رمز ارز تدوین نشده بود. از این رو صرافی Bithumb شکایتی با عنوان مالیات «بی اساس» اعمال شده توسط NTS به دادگاه مالیات ارائه داد. در نتیجه مشخص شد که رمز ارزها توسط دولت و قانون کره جنوبی رسمیت نداشته و بنابراین مالیات به آنها تعلق نخواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه: فراهم شدن امکان بازپرداخت مالیات بر درآمد آمریکایی ها با بیت کوین

Source

https://coiniran.com/?p=44162
دکمه بازگشت به بالا