ایستگاه خبر

SINOVATE تاریخ راه‌اندازی شبکه آزمایشی عمومی Star Cradle را اعلام می‌کند

SINOVATE (SIN) مفتخر است تاریخ راه‌اندازی شبکه آزمایشی عمومی Star Cradle را اعلام کند. این شبکه آخرین مرحله قبل از بیرون دادن شبکه اصلی AURORA است. این آزمایش برای دو‌‌هفته، از ۱۸ سپتامبر تا ۲ اکتبر ادامه خواهد داشت تا عملکرد DIN برای اولین بار در خلال این مدت تجربه شود.

توجه داشته باشید که کوین‌های شبکه آزمایشی فاقد ارزش هستند. لطفا کوین‌های شبکه آزمایشی را به شبکه اصلی و برعکس نفرستید. انجام این کار باعث از دست رفتن دائمی وجوه شما می‌شود. کیف پول شبکه آزمایشی عمومی Star Cradle به زودی و قبل از شبکه آزمایشی عمومی بیرون داده می‌شود.

چرا شما شبکه آزمایشی عمومی Star Cradle راه‌انداخته‌اید؟ آیا این به عنوان مشوق عمل خواهد کرد؟

تیم SINOVATE کد پایه DIN را به طور کامل آزمایش کرده و ما مطمئن هستیم که همه باگ‌های اصلی آن اصلاح شده‌اند. علی‌رغم این و به منظور حفظ مشی خودمان به عنوان یک سازمان خودمختار و مستقل، این فرصت را برای همه اعضای جامعه فراهم می‌آوریم تا برای یافتن باگ‌های ناشناخته پاداش بگیرند. حدود ۵۰۰۰ دلار به عنوان مشوق به این کار اختصاص داده شده است که به صورت کوین SIN پرداخت خواهد شد. به منظور تضمین کیفیت، مشارکان باید یک گزارش را در مورد باگ مورد نظر ارائه دهند.

مدخل‌هایی که دارای قالب صحیح نباشند، واجد شرایط برای دریافت پاداش نخواهند بود. تنها گزارش‌های معتبر مشمول پرداختی می‌شوند و این گزارش‌ها نباید دیر‌تر از دوم اکتبر ۲۰۲۰ ارسال شوند. تنها باگ‌هایی که در ارتباط با InfinityNode، LockReward و Metadata باشند، پذیرفته خواهند شد. توجه داشته باشید که مقدار پاداش‌ها متفاوت است و بستگی به شدت باگ و کیفیت گزارش دارد. به زودی جزئیات بیشتر در‌ مورد این برنامه منتشر خواهد شد.

DIN 1.0 چیست و چه ویژگی‌های خاصی دارد؟

DIN 1.0 دارای مزایای زیادی نسبت به پروتکل حال حاضر SINOVATE است. سیستم فعلی MasterNode که از دش (Dash) به ارث برده شده است، برای پیاده کردن راه‌حل الگوریتمی ما برداشته خواهد شد. پاداش‌ها نیز همیشه به صورت مساوی بین مالکان نود (node) توزیع می‌شود. ارتباط سریع روی زنجیره و همگام‌سازی بلاک‌چین از طریق کیف پول جدید ما ممکن خواهد شد که کیف پولی با کمترین نیاز به استفاده از CPU است.

علاوه‌ بر این، راه‌اندازی نود بسیار ساده و تنها طی چند دقیقه ممکن می‌شود. دیگر اینکه از امضا‌های Schnorr MuSig استفاده خواهد شد که سرعت و مقیاس‌پذیری را افزایش داده و حجیم شدن بلاکچین را نیز به حداقل می‌رساند. برداشتن وثیقه ۱۰ هزاری برای شروع، به دارندگان کوین SIN کمک می‌کند که وجوه بیشتری برای نود‌های جدید در اختیار داشته باشند.

تیم SINOVATE تصمیم گرفته است که امضا‌های MuSig را به‌ جای روش‌های دیگر مانند امضا‌های BLS پیاده‌سازی کند. اگرچه این روش امروزه بسیار رایج است، اما سرعت و مقیاس‌پذیری شدیدا محدود شده و تنها گاهی به یک جلسه امضای خاص اجازه داده می‌شود. این برای مقاصد انبارش cloud غیر‌متمرکز آینده چندان کافی به ‌نظر نمی‌رسد.

انشعاب‌های زنجیره چه می‌شود؟ DIN چه مزایای دیگری دارد؟

انشعاب‌های زنجیره تبدیل به خاطره‌ای از گذشته خواهند شد. شبکه SINOVATE باثبات‌تر گردیده و به دلیل ماهیت کد پایه DIN، کار نکردن و خرابی این شبکه به حداقل می‌رسد. زمانی که راه‌حل انبارشی I.D.S dCloud ادغام شود، امنیت شبکه به سطوح بالایی خواهد رسید. دلیل این امر این است که انبارش I.D.S به تعداد نود‌هایی بستگی دارد که به شبکه SINOVATE پیوسته‌اند و در آن مشارکت می‌کنند.

اینک آدرس‌های IPv6 پیاده‌سازی شده‌اند که اجازه افزایش گسترده‌ای به نسبت آدرس‌های IPv4 می‌دهند. آدرس‌های IPv4 به‌ طور کلی کم عرضه می‌شوند و این کیفیت لازم برای سرویس‌های نود را به ‌شدت کاهش می‌دهد. اینترنت اشیا سبب انتقال از IPv4 به IPv6 می‌شود زیرا تعداد ابزار‌های متصل به اینترنت شدیدا در ‌حال افزایش است. این یعنی ماندن بلاک‌چین بر روی IPv4 برای مقاصد اینترنت آینده، نوعی ریسک خواهد بود. بنابراین پذیرش IPv6 به شبکه SINOVATE اجازه می‌دهد که پیشگام باشد و با تغییرات مورد نیاز وفق داده شود. اطلاعات مفصل نود را می‌توانید از طریق تب My Peers DIN به مانند زیر ببینید:

من تجربه Master node ندارم اما می‌خواهم Infinity Node را میزبانی کنم، آسان‌ترین روش برای انجام این کار چیست؟

میزبانی این نود با استفاده از کیف پول داخلی ما بسیار آسان شده است. برای این کار، لازم است که بر سرویس میزبانی SINOVATE setup کلیک کنید. راه‌اندازی نود، مخصوصا برای افرادی که تجربه قبلی ندارند، می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد. به همین خاطر است که تیم توسعه SINOVATE یک سیستم میزبانی وی‌پی‌اس (VPS) کاربر‌پسند و پایدار طراحی کرده است. این سرویس با قیمت ماهانه ۳.۹۹ دلار، در مقایسه فراهم‌کنندگان دیگر مناسب‌تر است.

SINOVATE setup چگونه کار می‌کند؟ آیا واقعا آنچنان که به نظر می‌رسد، ساده است؟

برای راه‌اندازی نود با استفاده از نمای SINOVATE setup به راهنمای زیر توجه داشته باشید:

  1. به محض باز کردن کیف پول SINOVATE خود، بر روی آیکون setup در گوشه بالای سمت راست کلیک کنید.
  2. آدرس ایمیل و رمز عبور خود را برای سرویس میزبانی SINOVATE setup وارد کنید. بر روی دکمه create/login کلیک کرده و مدارک لازم برای لاگین خود را ایجاد کنید.
  3. چرخه MINI Node، MID Node و یا BIG Node را با توجه به سطح سرمایه‌گذاری مطلوب خود انتخاب کنید. مشارکان با کلیک کردن بر روی Check می‌توانند اطمینان حاصل کنند که وجه کافی برای راه‌اندازی نود را دارند.
  4. زمانی که سطح سرمایه‌گذاری تعیین شد، طرح پرداختی مورد علاقه خود را از منوی کشویی انتخاب کنید.
  5. بر روی Place Order کلیک کرده و پرداخت فاکتور خود را با کلیک بر روی Yes تایید کنید. مطمئن شوید که کوین‌های SIN اضافی مورد نیاز را در داخل کیف پول خود دارید زیرا این موجودی برای پرداخت هزینه وی‌پی‌اس لازم است. توجه داشته باشید که این هزینه برحسب پلن پرداختی انتخاب شده، می‌تواند متفاوت باشد.

اینک SINOVATE setup کامل شده است. فرآیند انهدام کوین SIN به عواملی مانند سرعت تایید بلاک (block) و پرداخت فاکتور بستگی دارد و به طور خودکار، بین ۳ تا ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید.

بله، واقعا قضیه به همین سادگی است و با چند کلیک ساده، مشارکت‌کنندگان دارای درآمد منفعلانه (passive income) برای حدود یک‌سال می‌شوند. در ‌مورد اعضای جامعه که قبلا Infinity Node را راه‌اندازی کرده‌اند، SINOVATE setup موقعیتی عالی را برای ارزیابی نیاز‌های وی‌پی‌اس خود فراهم می‌کند.

به زودی قرار است که شبکه ارتقا داده شود و میزبانی نود تنها با یک کلیک امکان‌پذیر گردد. مانند همیشه، تیم SIN آماده پاسخ‌گویی به هر‌گونه سوالی در این زمینه است.

نتیجه‌گیری

شبکه آزمایشی عمومی Star Cradle نشان‌دهنده مرحله نهایی به سمت راه‌اندازی شبکه اصلی AURORA است. در خلال این مرحله‌ی آزمایشی دو‌هفته‌ای، جامعه SINOVATE فرصت برخورداری از پاداش با پیدا کردن باگ را خواهد داشت. DIN 1.0 چیزی بی‌سابقه است و توزیع کاملا عادلانه پاداش‌های نود را برای همیشه ممکن می‌سازد. DIN 1.0 مزیت‌هایی اساسی به نسبت پروتکل SINOVATE موجود دارد که از جمله آنها می‌توان به همگامی فوری، استفاده بسیار کم از سی‌پی‌یو و غیره اشاره کرد.

مرحله شبکه آزمایشی عمومی Star Cradle اقدامی ضروری برای حصول اطمینان از کار‌کرد درست کد مبنای DIN 1.0 است. SINOVATE قصد دارد که فضای بلاکچین را دوباره تعریف کند و DIN 1.0 در این رابطه به کمک SINOVATE خواهد آمد. از طریق کانال‌های discord یا telegram ما، می‌توانید در جریان آخرین توسعه‌ها باشید. از پشتیبانی و حمایت شما بسیار متشکریم.

https://coiniran.com/?p=41431
دکمه بازگشت به بالا