ایستگاه خبر

سنگاپور مترصد نقش تجاری برای فناوری پرداخت بلاکچین خود

یک پروژه بلاکچین از مؤسسه پولی سنگاپور (MAS) و سرمایه گذار دولتی Temasek مرحله نهایی توسعه خود را به اتمام رسانده و اکنون به عنوان پایه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌های پرداخت تجاری در نظر گرفته شده است.

مقامات بانک مرکزی سنگاپور و Temasek روز دوشنبه گفتند که پنجمین چرخه تحقیقات برای پروژه Ubin که هم‌اکنون تکمیل شده است، جهش بعدی در اجرای راه‌حل‌های تجاری برای حل چالش‌های دنیای واقعی خواهد بود. Ubin به عنوان یک پلتفرم پرداخت چند-ارزی و در یک بانک سرمایه‌گذاری آمریکا J.P. Morgan با استفاده از یک بلاکچین و ارز دیجیتال فعالیت می‌کند.

درسال ۲۰۱۶، به عنوان یک طرح نقل‌وانتقالات بانکی و تسویه حساب مرحله پنجم Ubin در نوامبر ۲۰۱۹ راه اندازی شد این طرح شامل  بازار سرمایه، تأمین مالی زنجیره تأمین و بیمه است.
این تحقیق نشان داد که یوبین معاملات مالی پیچیده را کارآمدتر کرده است: کاهش هزینه‌های مبادلات ارزی و پرداخت‌های مرزی و همچنین استفاده از قراردادهای هوشمند به‌عنوان جایگزینی مطمئن برای حساب‌های سنتی.
در این گزارش آمده است که بانک‌ها اکنون در حال بررسی این مسئله هستند که آیا Ubin می‌تواند به الگوی یک پلتفرم تجاری چند-ارزی برای کاربران تبدیل شود تا مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
در این گزارش آمده است، Ubin در صورت موفقیت، حتی می‌تواند پایه و اساس بستر پرداخت جهانی برای بانک‌های مرکزی را تشکیل دهد.

 

Source

https://coiniran.com/?p=40058
دکمه بازگشت به بالا