ایستگاه خبر

سنگاپور برای درآمد حاصله از تراکنش‌های NFT مالیات وضع خواهد کرد!

براساس جدیدترین گزارش منتشر شده ازسوی نشریه‌ی The Business Times، وزیر امورمالی کشور سنگاپور از وضع قوانین مالیاتی جدیدی خبر داد که قرار است بر درآمد حاصله از تراکنش‌ها و مبادله‌ی توکن‌های NFT اعمال شود. Lawrence Wong درادامه توضیح‌ داد که عدم وجود یک نظام مالیات بر درآمد در کشور سنگاپور موجب فرار مالیاتی وجوه به‌دست آمده از راه توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) شده است.

این خبر درحالی به‌گوش می‌رسد که قوانین جدید مالیاتی برای کاهش نابرابری، تقویت اتحاد اجتماعی و کمک به‌ قدرت خرید بلند‌مدت در کشور سنگاپور تدوین و اجرایی شده‌اند.

موضع‌گیری بی‌طرف سنگاپور دربرابر فناوری NFT

مقامات رسمی سنگاپور در ژانویه‌ی سال جاری به‌شهروندان این کشور هشدارهایی درخصوص تغییرات احتمالی مربوط به قوانین دارایی‌های دیجیتال، به‌ویژه بخش نوظهور NFTها و متاورس، دادند. باآنکه از این کشور گاهی به‌عنوان قطب آینده‌ی رمز ارز در قاره‌ی آسیا یاد می‌شود، دولت سنگاپور از سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی جهانی درخواست نظارت بیشتری بر کلاس دارایی‌های دیجیتال کرده است. سازمان‌های نظارتی این کشور نیز اخیرا ریسک‌های مرتبط با فناوری بلاک‌چین، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، NFTها و متاورس را افشا و به‌توضیح آنها پرداخته‌اند.

بانک مرکزی سنگاپور در ماه پیش اعلام کرد که قصد قانونمندسازی حوزه‌ی NFTها را ندارد. مقام پولی سنگاپور (MAS) نیز ضمن توصیه به‌ مصرف‌کنندگان درخصوص حفظ هشیاری و آگاهی از ریسک‌های این‌قبیل توکن‌ها، از رویکرد بی‌طرف خود دربرابر این فناوری خبر داد. MAS درادامه افزود برای وضع قوانین لازم است تا زیرساخت‌های این توکن‌ها را تحت‌نظر قرار دهد. چنانچه NFTها دارای ویژگی‌های بازارهای مالی باشند و درزمره‌ی لایحه‌ی اوراق‌ بهادار و قراردادهای آتی (SFA) قرار بگیرند، قوانین MAS برآنها اجرایی خواهد شد.

درپایان لازم به‌ذکر است که مدیراجرایی MAS ضمن ابراز رویکرد مثبت خود درخصوص بیت‌کوین و سایر رمز ارزها افزود که قصد ممنوعیت آنها را نداشته زیرا این کلاس از دارایی‌ها نقشی حیاتی در آینده‌ی دیجیتالی خواهند داشت.

پیشنهاد مطالعه: بازاریابی NFT: راهنمای گام به گام فروش NFT در بازارهای مختلف

Source

https://coiniran.com/?p=50231
دکمه بازگشت به بالا