ایستگاه خبر

افزایش ۳۰۰ درصدی حملات رمزینه‌ربایی در سنگاپور در بحبوحه‌ی شیوع بیماری کرونا

داده‌های منتشر شده از سوی کسپرسکی، شرکت روسی فعال در حوزه‌ی امنیت سایبری نشان می‌دهد که سنگاپور در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش درخورتوجه حملات رمزینه‌ربایی بوده است.

آمار و ارقام کسپرسکی نشان می‌دهد که در بازه‌ی زمانی ژانویه تا مارس ۲۰۲۰، حدودا ۱۲ هزار حمله علیه دستگاه‌های مستقر در سنگاپور رخ داده است. این در حالی است که تعداد این حملات در بازه زمانی مشابه در سال گذشته، چیزی در حدود ۲۹۰۰ مورد بوده است.

کسپرسکی خاطرنشان کرده است که منطقه جنوب شرقی آسیا شاهد بیشترین افزایش در تعداد حملات رمزینه‌ربایی طی سال میلادی جاری است.

یو سیانگ تیونگ، مدیرکل منطقه آسیای جنوب شرقی کسپرسکی در مصاحبه‌ای گفته که زیرساخت‌های اینترنتی پیشرفته‌ی سنگاپور، طعمه‌ی جذابی برای مهاجمان سایبری است. وی می‌گوید:

مجرمان سایبری از ابزارهای مختلفی برای نصب نرم‌افزارهای استخراج روی کامپیوترهای دیگران استفاده می‌کنند و بدون آنکه نیازی به پرداخت‌ هزینه‌های گزاف برق و زیرساخت داشته باشند، سودهای کلانی به جیب می‌زنند.

تیونگ تصریح کرده است که دشواری فزاینده‌ی استخراج باعث شده رمزینه‌ربایان به جای هدف قرار دادن رایانه‌های مجزا به دنبال راه‌اندازی یک شبکه‌ی بات نت باشند.

Source

https://coiniran.com/?p=39304
دکمه بازگشت به بالا