ایستگاه خبر

کاهش کلاهبرداری‌های کریپتو هم‌سو با ریزش بیت‌کوین

Kim Grauer، مدیرارشد تحقیقاتی موسسه‌ی Chainalysis، از کاهش حجم سرمایه‌ی به دست آمده از طریق آدرس‌های کلاهبرداری در طول بازار خرسی کریپتو خبر داد. این در حالی‌ست که سایر جرائم مرتبط با بازار دارایی‌های دیجیتال، مانند باج‌افزارها، از چنین الگویی پیروی نکرده‌اند.

کلاهبرداران بازار را رصد می‌کنند

Grauer مدعی شد که کلاهبرداری بزرگترین شاخه‌ی جرائم سایبری مربوط به بلاک‌چین‌ است، وی با استناد به داده‌های Chainalysis گفت که کلاهبرداری منبع اصلی درآمد مجرمان در سال گذشته بوده است و تقریبا ۷.۷ میلیارد دلار از آن به دست آمده است.

وی خاطرنشان کرد که کلاهبرداری همچنان در رتبه‌ی نخست جرائم سایبری سال ۲۰۲۲ قرار دارد اما شیوع آن‌ها هم‌سو با زمستان کریپتو کم شده است. قیمت بیت‌کوین در سال جاری پیوسته در چرخه‌های نزولی قرار گرفت و موفقیت حملات کلاهبرداری نیز هم‌راستا با آن کم شده است. وی معتقد است که وجود چنین همبستگی کاملا طبیعی است زیرا کلاهبرداران نیز باید نخست از سرمایه‌ی خود صرف‌نظر کنند تا بتوانند درآمد نامشروع بیشتری به دست آورند.

با توجه به نکات فوق باید دانست که روش‌های کلاهبرداران با فرارسیدن زمستان کریپتو دستخوش تغییراتی شده است. کلاهبرداری‌های مربوط به جرائم عاشقانه، تجاری و دولتی از ژانویه‌ی ۲۰۲۱ (دی ۱۳۹۹) تا مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰) درآمدی بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار داشته‌اند.

درحال حاضر کلاهبرداری‌های حوزه‌ی سرمایه‌گذاری بیشترین سود ممکن را به همراه دارند. Grauer به سرمایه‌گذاران توصیه کرد که هنگام انجام هرگونه عملیات مالی نسبت به پروژه‌هایی که بنیان‌گذاران ناشناس داشته و وعده‌ی سود‌های غیرواقعی می‌دهند، با احتیاط عمل کنند.

برخلاف کلاهبرداری‌ها، حملات باج‌افزاری از یک روند صعودی برخوردار بوده‌اند. داده‌های رسمی Chainalysis حاکی از آن است که حملات باج‌افزاری در سال گذشته بالغ بر ۶۰۲ میلیون دلار درآمد عاید مجرمان سایبری کرده است، با این‌حال انتظار می‌رود که رقم واقعی بسیار بیشتر باشد.

پیشنهاد مطالعه: حمله‌ وام فلش (Flash Loan Attack) چیست و چطور می‌توان از آن پیشگیری کرد؟

Source

https://coiniran.com/?p=57452
دکمه بازگشت به بالا