ایستگاه خبر

به جای پسورد از کیف پول رمز ارزی‌تان برای ورود به سایت‌ها استفاده کنید

پروتکل lnurl-auth به کاربران امکان می‌دهد تا با دریافت یک QR کد با یک پیام ویژه وارد اکانت‌های مختلف‌شان بشوند. بدین ترتیب کاربران می‌توانند با استفاده از کلید عمومی کیف پول خود یک کلید منحصر به فرد دریافت کنند که تنها با آدرس دامنه‌ی سایتی که سعی در ورود به آن دارند سازگار است. این کلید تائید می‌کند شخص دارنده صاحب واقعی حساب است.

با ااستفاده از پروتکل lnurl-auth وبسایت‌ها دیگر نیاز به جستجوی اطلاعات شما در یک حساب متمرکز ندارند و مستعد هک نخواهند بود. کاربران نیز نیازی به رمزهای عبور منحصر به فرد برای سایت‌های مختلف نخواهند داشت و نگران اطلاعات سرقت شده در سایت‌های مختلف نخواهند بود. تنها اطلاعاتی که در زمان هک یک وبسایت از کاربرانش توسط هکر به دست می‌آید تنها یک کلید عمومی‌ست و هیچگونه نام کاربری، رمز عبور و اطلاعات دیگر فاش نمی‌شود.

طبق آخرین نظرسنجی Proofpoint در سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده ۴۴ درصد پاسخ‌دهندگان از یک رمز عبور برای مدیریت تمام حساب‌هایشان استفاده می‌کردند. میانگین جهانی این سنجه ۲۳ درصد است. همچنین این گزارش نشان می‌دهد تنها ۴۹ درصد مردم با رمز عبور از وای فای خود محافظت می‌کنند و تنها ۳۱ درصد افراد رمز عبور پیش فرض مودم خود را تغییر داده‌اند.

Source

https://coiniran.com/?p=38732
دکمه بازگشت به بالا