بحث آزادچندرسانه‌ای

احیای بیت کوین منجر به نادیده گرفتن طولانی مدت تقاطع خرسی می شود

  • نمودار تحلیل کوتاه مدت بیت کوین نشان می دهد که میانگین ۲۰۰ روز ۹۱۰۰ دلار است.
  • استفاده از طول زمانی بلندتر منجر به افزایش تا ۱۰۰۰۰ دلار و بیشتر می شود.
  • تقاطع خرسی بلند مدت در نمودار ۳ روزه یک نشانه با تأخیر است و جای نگرانی ندارد
  • اگر UTC زیر ۸۲۰۰ دلار برود، بازار گاوی کوتاه مدت ضعیف خواهد شد.

بیت کوین در حال حاضر یک خرید خوب است و می تواند به روند صعودی خود افزایش دهد اگرچه نشانه های بلندمدت خرسی که از ۱۹ ماه پیش شروع شد وجود دارد.

براساس شاخص بیت کوین کوین دسک، بیت کوین به بالاترین میزان خود در دو ماه اخیر یعنی به ۸۵۸۰ دلار رسید و درحال حاضر با قیمت ۸۴۸۰ دلار معامله می شود که نشان دهنده یک رشد ۴.۸ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است.

بیت کوین در حال حاضر نسبت به ماه دسامبر که با قیمت ۶۴۲۵ دلار معامله می شد بیش از ۳۰ درصد افزایش داشته است.

درحالیکه بیت کوین نشانه هایی از شرایط بد نیمه دوم ۲۰۱۹ را  نشان می دهد، اما یک شاخص تحلیل تکنیکال محبوب در حال نشان دادن سیگنال خرسی می باشد.

نمودار ۵۰ شمعی سه روزه به سمت نزولی حرکت می کند و در حال گذر از نمودار ۱۰۰ شمعی در روزهای اولیه است. این اولین گذر از دو مقدار از ژوئن سال ۲۰۱۸ است.

میانگین متحرک براساس داده های تاریخی است و دارای تعلل است. به عبارت دیگر، crossover ها نتیجه تغییرات قیمتی که قبلاً اتفاق افتاده اند می باشند و دارای قدرت پیش بینی پایینی هستند.

درحالیکه بیت کوین در روزهای بعدی تأیید تقاطع خرسی در ژوئن ۲۰۱۸ کاهش داشت، وضعیت گسترده بازار در آن زمان خرسی بود همانطور که در شکل زیر می بینید.

نمودار ۳ روزه:

تقاطع خرسی

نمودار شمعی میانگین متحرک ۵۰ و ۱۰۰ شمعی یک عبور خرسی در تاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۱۸ تولید می کند (بالا چپ). قیمت از ۷۸۰۰ دلار به ۶۳۰۰ دلار در دو هفته اول ژوئن رسید و در اواخر ماه به کمتر از ۵۸۰۰ دلار رسید.

یک افزایش پی در پی منجر به ایجاد روند خرسی پایین تر از خط مقاومتی بالا در قیمت ۸۵۰۰ دلار می شود و قیمت ها تا آپریل ۲۰۱۹ زیر میانگین متوسط ۵۰ شمعی باقی می مانند.

لازم است بدانید که بیت کوین با بیش از ۱۳۰۰ درصد در سال ۲۰۱۷ قبل از آنکه ۵۰ درصد در یک چهارم اول سال ۲۰۱۸ سقوط داشته باشد، افزایش داشت. اساساً، پس از هر بار افزایش قیمت سالیانه بازار دچار وضعیت سختی می شود و تقاطع خرسی احتمالاً به معامله گران این هشدار را می دهد که از موقعیت خرید خود صرف نظر کنند.

تصویر روشن:

البته این بار موقعیت کاملاً متفاوت است. بیت کوین به تازگی از وضعیت کاهش شش ماهه بیرون آمده است، از قیمت ۴۱۰۰ دلار در اپریل ۲۰۱۹ و رسیدن به قیمت ۱۰۰۰۰ در اکتبر.

بعلاوه، قطع روند ۴ ماه پیش از نصف کردن پاداش اتفاق افتاد. Alex Benfield، یک آنالیزگر داده در Digital Assets Data، به کوین دسک گفت که این اتفاق حتی می تواند منجر به بهبود قیمت شود.

براساس نظر یک تحلیل گر معروف به نام Rekt Capital از نظر تاریخی، بیت کوین تمایل دارد در سالی که عملیات نصف کردن پاداش اتفاق می افتد قله یک سیکل بازار جدید را لمس کند (یعنی بالاترین نقطه حد پایین بازار خرسی قبلی).

بنابراین، رمزارز می تواند از قیمت ۱۳۸۸۰ سال ۲۰۱۹ پیش از می ۲۰۲۰ عبور کند.

در هر صورت، crossover خرسی نمودار ۳ روزه نباید برای گاوها جای نگرانی داشته باشد.

نمودار ۴ ساعته و روزانهتقاطع خرسی

 

پرش بزرگ از خط روند نمودار ۴ ساعته (بالا چپ) نشان دهنده تلاش برای عبور از قیمت ۶۸۵۳ دلار در ۳ ژانویه است. قیمت ها می توانند متوسط ۲۰۰ روزه را در ۹۰۹۷ دلار در روزهای اتی دچار چالش کنند (بالا راست).

نمودار روزانه (بالا راست) همچنین نشان می دهد که مسیر ساده تری در قیمت های بالاتر وجود دارد. برای مثال، تغییر روند معکوس head-and-shoulders اخیر و افزایش قیمت دو ماهه به دنبال آن نشان دهنده انتقال موفق از خرسی به گاوی است.

کیس گاوی ممکن است در صورت نزدیک شدن قیمت به زیر ۸۲۰۰ در امروز تضعیف شود. این سطح یک سطح مقاومت قوی بوده و در طول هفته بارها لمس شده است.

یک  UTC نزدیک به بالاتر از خط مقاومت پایین ۷۶۶۷ دلار که در ۱۰ ژوئن ایجاد شده است نیاز است تا یک روند معکوس خرسی کوتاه مدت را تأیید کند.

https://coiniran.com/?p=36419
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x