ایستگاه خبر

آیا فعالان حوزه رمزارزها باید نگران سقوط قیمت نفت باشند؟

قیمت نفت در بازارهای جهانی، صبح امروز حدود ۳۰% کاهش داشت. این بزرگترین کاهش یک روزه در ۲۹ سال اخیر به حساب می‌آید. معاملات برنت شاهد دومین سقوط بزرگ خود بعد از سقوط مربوط به جنگ خلیج در سال ۱۹۹۱ بود. سوال اینجاست که این مسائل برای بیت‌کوین چه معنی خواهند داشت؟

بازارهای سنتی سرمایه نیازمند تغییر هستند!

بازار نفت بار دیگر نشان داد که دولت‌ها و سازمان‌های بزرگ با ایجاد تغییر در روند و خلق شوک‌های غیرمنتظره در بازارهای سنتی دخالت می‌کنند. دولت عربستان در مخالفت با خواست روسیه اعلام کرد برنامه‌ای برای افزایش تولید نفت دارد، آن هم درست در زمانی که میزان تقاضا در جهان کاهش یافته است. این اعلام جدا از اینکه تاثیر منفی بر بازارهای جهانی نفت داشت، شاهدی بر حضور و دخالت دولت‌ها برای خلق شوک در بازار سنتی است.

وقایع اخیر نشان می‌دهد که جهان باید به سمت یک اقتصاد غیرمتمرکز حرکت کند، تا تحت تاثیر یک دولت واحد تا این حد دچار بحران نشود.

آیا بیت‌کوین پیروز نهایی این میدان است؟

قیمت بیت‌کوین برای اولین بار از تاریخ ۱۰ ژانویه به زیر ۸هزار دلار رسید چرا که سقوط قیمت نفت، بیت‌کوین را برای سرمایه‌گذاران جذاب کرده است. درواقع تاثیر شوک بازار نفت، نتایج طولانی مدتی بر وضعیت سیاسی و اقتصادی جهان خواهد داشت و همین موضوع سبب می‌شود سرمایه‌گذاران به دنبال فرصت‌های امن‌تری همچون بیت‌کوین باشند.

درواقع می‌توان اینطور گفت که اقتصاد جهانی تغییرهای بنیادینی را تجربه خواهد کرد، و شاید این موضوع برای بیت‌کوین به عنوان یک محل امن برای سرمایه‌گذاری، آینده‌ی روشن‌تری را در پی داشته باشد.

 

source

https://coiniran.com/?p=37450
دکمه بازگشت به بالا