ایستگاه خبر

حمایت شرکت های Shell و BP از یک پلتفرم بلاک چینی مدرن ساز

آیا حمایت غول های صنعت نفت یعنی Shell و BP از یک پلتفرم بلاک چینی جهت مدرن سازی، سبب ورود بلاک چین به این عرصه خواهد شد؟

شرکت های Shell و BP از یک پلتفرم بلاک چینی برای مدرن سازی روند های تجاری حمایت می کنند

غول های صنعت نفت یعنی شرکت های Shell و BP در میان سازمان هایی هستند که قصد دارند یک پلتفرم بلاک چینی را برای اتوماتیک سازی فرآیند های بعد از داد و ستد (post-trade processes) در صنعت انرژی تا انتهای سال ۲۰۱۸ راه اندازی کنند. کنسرسیوم سازنده پلتفرم مذکور که VAKT Global نام دارد، این خبر را در روز دوشنبه اعلام کرد.

این گروه می خواهد به شرکت های نفتی کمک کند که بلاک چین و قرارداد های هوشمند را جایگزین اسناد کاغذی کنند و بدین ترتیب کارایی را بالا برده و در هزینه ها صرفه جویی کنند. نائب رئیس بخش توسعه محصول VAKT Global از وارد شدن در بازار نفت North Sea در انتهای نوامبر سخن گفته و ابراز داشت که در سال ۲۰۱۹ فعالیت های خود را بیشتر توسعه خواهند داد. او همچنین بیان کرد که مجوز های لازم در اوایل ژانویه آماده خواهند بود.

حمایت شرکت های Shell و BP از یک پلتفرم بلاک چینی مدرن ساز
shell-and-bp-back-blockchain

پلتفرم بلاک چینی نوعی سرمایه گذاری از جانب اعضا

VAKT Global اوایل هفته اعلام کرد که این پلتفرم بلاک چینی یک سرمایه گذاری جدید از جانب اعضای کنسرسیوم می باشد و به عنوان یک موجودیت مستقل، مدیریت و عملکرد خواهد داشت. کنسرسیوم مذکور اعلام کرد که هنوز این سرمایه گذاری از لحاظ قانونی تایید نشده است.

بیشتر بخوانید: بلاک چین به زبان ساده

از اعضای این گروه به جز Shell و BP می توان شرکت انرژی Statoil و شرکت های بازرگانی مانند Gunover و همچنین بانک هایی مانند ABN Amro را نام برد. این پلتفرم یک بستر معاملاتی و یا پلتفرمی برای تصفیه حساب نبوده و پای رمز ارز ها در میان نیست. اعضای دارای مجوزی که به این پلتفرم ملحق می شوند، قادر خواهند بود تا حدود زیادی در هزینه های بعد از ترید صرفه جویی کنند.

نظر شما چیست؟ حمایت غول های صنعت نفت از یک پلتفرم بلاک چینی را چگونه می بینید؟ آیا این رویداد به معنی رسوخ تدریجی بلاک چین به قلب کسب و کار ها و صنایع می باشد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.Source

https://coiniran.com/?p=25823
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x