ایستگاه خبر

عرضه استیکینگ اتریوم می‌تواند افزایش یابد در حالی که انتظار می‌رود قیمت اتر کم شود

به‌روزرسانی شانگهای به اعتبارسنج‌های شبکه اجازه می‌دهد با اجرای طرح بهبود اتریوم (EIP) 4895، وجوه استیک‌شده خود را برداشت کنند.

انتظار می‌رود به‌روزرسانی شانگهای اتریوم که به فورک شپلا (Shapella) نیز معروف است در ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) اجرا شود.
بر اساس داده‌های ارائه‌شده در Staking Rewards، در زمان نگارش این خبر، ۱۵.۵۶ درصد از کل عرضه ETH – تقریباً ۱۸.۸۳۹ میلیون اتر – روی بلاکچین قرار دارد. بر اساس داده‌ها، ارزش بازار استیکینگ اتریوم ۳۶.۷ میلیارد دلار است که در میان شبکه‌های اثبات سهام (PoS) در رده اول قرار دارد.

Ethereum’s staked supply could increase while a price drop is expected - 1

طبق گزارش Staking Rewards، کل درآمد اعتبارسنجی در شبکه اتریوم در ماه گذشته ۲۱ درصد افزایش یافته است. این مقدار در حال حاضر ۲.۳۴ میلیارد دلار است. از سوی دیگر، تعداد اعتبارسنج‌های اتریوم از ۵۶۴۰۱۸ در ۹ آوریل به ۵۶۲۷۴۵ در زمان نگارش این خبر کاهش یافته است.

پلتفرم اطلاعاتی بازار، IntoTheBlock انتظار کاهش قیمت اتر را دارد زیرا اعتبار هندگان اجازه خواهند داشت با به‌روزرسانی شانگهای وجوه خود را از شبکه برداشت کنند. با این حال، مقدار اتریوم استیک‌شده پس از EIP-4895 «بسیار محتمل» است که افزایش یابد.

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل بازار، شبکه اتریوم می‌تواند شاهد افزایش ۲۵ تا ۳۰ درصدی استیکینگ در طی یک سال باشد که شبکه اتریوم را ایمن‌تر می‌کند و میزان عرضه اتریوم موجود برای فروش را کاهش می‌دهد.

قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته ۳.۲ درصد افزایش یافته و در زمان نگارش این خبر حدود ۱۹۲۰ دلار معامله می‌شود.

 

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=61970
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x