ساناز موسوی | 1398.01.09

معامله گران چطور بازار رمز ارز ها را تحلیل می کنند؟ (قسمت سوم)

برخلاف بازار های سهام و فارکس، بازار رمز ارز ها بازاریست که در تمام روزهای هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز برای تمام مردم جهان به راحتی در دسترس است. هر روز چند میلیون مکالمه حول موضوع رمز ارز ها در پلتفرم هایی نظیر Reddit، توییتر و تلگرام رد و بدل می شود.

بیشتر بخوانید: معامله گران چطور روند قیمت در بازار رمز ارز ها را تحلیل می کنند؟ (قسمت اول)

مطالعات متعددی از سوی دانشگاه های برتر نشان می دهند که بین حجم معاملات، احساسات جاری در بحث ها روی شبکه های اجتماعی و قیمت رمز ارز ها همبستگی وجود دارد. بنابراین دنبال کردن مکالمات و درک احساس بازار می تواند برای معامله گر، راهبردی باشد. اما، روزانه میزان قابل توجهی داده در قالب مقالات، توییت ها، پست های وبلاگ و … منتشر می شود که معامله گران باید ارزشمند ترین دارایی شان، یعنی زمان را صرف مطالعه این محتوا و ارزیابی احساسات بازار درمورد صدها رمز ارز کنند.

معامله گران چطور بازار رمز ارز ها را تحلیل می کنند؟ (قسمت سوم)

sentiment analysis/ Source

روانشناسی و تحلیل احساسات در بازار

بررسی روانشناسی بازار رمز ارز ها، از آنجا که بحث ها به صورت آنلاین اتفاق می افتد و اطلاعات ارزشمندی در داده های استخراج شده از توییتر، Reddit و دیگر شبکه های اجتماعی وجود دارد، عامل بسیار مهمی است. برای به روز ماندن در بازار رمز ارز ها، معامله گران نیاز دارند بلافاصله داده ها را ببینند و تحلیل کنند تا بتوانند امیدوار باشند که تحلیل نسبتا صحیحی از بازار به دست آورده اند. معامله گران بازار رمز ارز ها به اطلاعات هرچه بیشتری از بازار نیاز دارند و با دنبال کردن احساسات بازار می توانند هنگام توسعه ی استراتژی معاملاتی خود، از یک لایه ی اطلاعاتی بیشتر بهره ببرند.

بیشتر بخوانید: معامله گران چطور بازار رمز ارز ها را تحلیل می کنند؟ (قسمت دوم)

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source & Image