ایستگاه خبر

سناتور فعلی و مدیر سابق Bakkt از اطلاعات نهانی برای فروش سهام پیش از سقوط بازارها استفاده کرده؟

سناتور جمهوری‌خواه کلی لوفلر، مدیرعامل سابق صرافی مشتقات Bakkt، پیش از سقوط اخیر بازارهای مالی ناشی از همه‌گیر شدن ویروس کرونا مقدار زیادی از سهام خود را فروخته است. طبق گزارش‌ها او در تاریخ ۲۴ ژانویه اولین فروش سهامش را انجام داده، روزی که کمیته‌ی بهداشت سنا میزبان یک نشست خصوصی درمورد ویروس کرونا بوده است.

نکته‌ی جالب اینجاست که لوفلر در ابتدا بسیاری از این معاملات را به نام همسر خود گزارش داده است. همسر وی، جفری اسپرسر، مدیرعامل فعلی و عضو هیئت مدیره‌ی بورس سهام نیویورک روز ۱۲ مارس گزارش را اصلاح کرد و گفت بیشتر سهام فروخته شده دارایی مشترک بین این دو نفر بوده.

با افشای این گزارش‌ها موجی از انتقادات و اتهام به تجارت با اطلاعات نهانی به سمت سناتور لوفلر سرازیر شد. با این حال اسپرسر این حملات را مسخره خوانده و اعلام کرده مشاوران مالی مستقلا درمورد پرتفولیو آنها تصمیم گرفته‌اند.

لوفلر دومین سناتوری‌ست که پیش از شروع سقوط بازار میلیون‌ها دلار سهام خود را نقد کرده است. سناتور جمهوری‌خواه ریچارد بور نیز که ریاست کمیته‌ی اطلاعات مجلس سنا را بر عهده دارد طبق گزارش‌ها بین ۵۰۰ هزار تا ۱.۵ میلیون دلار سهامش را در ماه گذشته فروخته است.

Source

https://coiniran.com/?p=37687
دکمه بازگشت به بالا