ایستگاه خبر

سناتور Toomey تحولات اخیر چین را فرصتی بزرگ برای آمریکا خواند!

Pat Toomey، سناتور جمهوری‌خواه ایالت پنسیلوانیا، نظر خود را درخصوص محدودیت اخیر و جدی چین بر معاملات رمزنگاری در یک پست توئیتری به‌اشتراک گذاشت. وی بیان داشت:

«سرکوب بی‌رحمانه‌ی فعالیت‌های رمز ارز، خصوصا بیت‌کوین، از سوی چین را می‌توان فرصت بزرگی برای آمریکا قلمداد کرد. این اتفاق یادآور برتری ساختاری ما به چین در زمینه‌ی قوانین رمزنگاری است.»

Toomey در ادامه گفت:

«کشور چین آنچنان به آزادی اقتصادی بدبین است که اجازه‌ی حضور شهروندان‌اش را در برترین تحول مالی چند دهه‌ی اخیر نمی‌دهد. آزادی اقتصادی زمینه‌ساز رشد مالی و درنهایت بهبود استانداردهای زندگی برای عموم مردم است.»

اظهارات Toomey درپی ممنوعیت کامل معاملات مربوط به رمز ارزها در چین صورت گرفته است. کشور چین در این تصمیم تمام معاملات فیات به کریپتو و حتی ارائه‌ی خدمات معاملات مشتقات از سوی صرافی‌های خارجی به شهروندان‌اش را ممنوع اعلام داشت.

این تصمیم کشور چین دنباله‌ای از مجموعه‌ اقدامات اجرایی برای تضعیف زیرساخت‌های داخلی صنعت کریپتو است. چین با ذکر آنکه قصد دارد میزان انتشار ضایعات کربنی حاصله از فرآیند استخراج را کاهش دهد، از آغاز سال جاری میلادی فعالیت ماینر‌های این کشور را به‌شدت سرکوب کرد.

اما طبق اظهارات سردبیر منطقه‌ی آسیایی The Block، تلاش مجدد دولت برای ترغیب ماینرها به استفاده از نیروی هیدروالکتریکی و ژنراتورهای آبی حاکی از آن است که نگرانی‌های زیست‌محیطی دلیل اصلی سرکوب حوزه‌ی استخراج داخلی نبوده است.

پیشنهاد مطالعه: بیت کوین و نظریه پولی مدرن

Source

https://coiniran.com/?p=47640
دکمه بازگشت به بالا