ایستگاه خبر

دومین صرافی رمز ارز ترکیه تعطیل شد

صرافی کریپتوی ترکی Vebitcoin به‌دلیل مشکلات مالی نامعلوم معاملات خود را متوقف نموده و تعطیل شد. در بیانیه‌ای که در سایت این صرافی منتشر شده آمده است: «استقبال بی‌سابقه‌ی اخیر از رمز ارزها حجم تراکنش‌های موجود را بسیار بالا برده است. متاسفانه این رویداد ما را از در وضعیت اقتصادی سختی قرار داده است.»

این صرافی دلیل توقف معاملات را «احترام حقوق طلبکاران» دانست و گفت به‌زودی اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر خواهد کرد. با این حساب پس از Thodex، صرافی Vebitcoin دومین صرافی رمز ارز ترکیه خواهد بود که در این هفته تعطیل شده است. پیش‌تر اشاره شد که صرافی Thodex ابتدا سرمایه‌گذاران خارجی و سپس حملات سایبری را دلیل خاتمه‌ی فعالیتش اعلام داشت.

Vebitcoin از صرافی‌های کوچک کریپتو در ترکیه با حجم معاملاتی ۶۰ میلیون دلار بوده است. برای درک بهتری از این رقم بهتر است آن را با حجم معاملات روزانه‌ی Thodex در آخرین روز معاملات که ۵۸۵.۵ میلیون دلار بود مقایسه کنیم. در مقابل صرافی بزرگ Paribu را داریم که امروز به رکورد ۱ میلیارد دلار برای حجم معاملاتش دست یافت.

۵۶ درصد از حجم معاملات دیروز Vebitcoin را بیت‌کوین به خود اختصاص داد و ریپل و استلار به ترتیب با ۱۰ و ۶ درصد جایگاه‌های بعدی را تصاحب کرده‌اند. هنوز اطلاع دقیقی از وجوه قفل شده در این صرافی فاش نشده است.

دومین صرافی رمز ارز ترکیه تعطیل شد

رابطه‌ی Vebitcoin و BitGo

در ترکیه ۳۱ صرافی کریپتو وجود دارند که برای جلب مشتری گاهی اعلام به مشارکت با برندهای شناخته شده‌ی جهانی می‌نمایند. در سایت رسمی Vebitcoin، این صرافی شریک ترکی شرکت امنیت دارای دیجیتال آمریکایی BitGo معرفی شده است. این صرافی ادعا می‌کند که «تمام محصولات این صرافی تحت پوشش بیمه‌ی شریک تجاری‌اش Bitgo قرار دارند.»

با این‌حال نماینده‌ی BitGo در تماس تلفنی خود با خبرگزاری Decrypt اظهار داشت همکاری Vebitcoin با آنها تنها شامل کیف پول‌های آنلاین یا داغ شده و هیچ‌گاه شریک تجاری Bitgo نبوه است. وی در ادامه افزود: «احتمالا صرافی Vebitcoin در نوع رابطه‌ی خود با ما اغراق کرده است.»

پیشنهاد مطالعه: بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال ایرانی – مقایسه تخصصی بهار ۱۴۰۰

Source

https://coiniran.com/?p=45279
دکمه بازگشت به بالا