آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

SEC در تلاش است ایلان ماسک را برای تحقیقات مرتبط به خرید توییتر در دادگاه حاضر کند

روز پنجشنبه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی تنظیم کرد تا ایلان ماسک را مجبور کند در تحقیقاتی درباره تصاحب 44 میلیارد دلاری توییتر (اکنون X) شهادت دهد.

بر اساس یک پرونده قضایی، کمیسیون SEC در تلاش است تا ثروتمندترین مرد جهان، ایلان ماسک، را وادار کند تا در تحقیقات مربوط به خرید توییتر شهادت دهد.

تحقیقات SEC در مورد خرید توییتر در سال 2022

تحقیقات آژانس مربوط به نقض قوانین اوراق بهادار فدرال پس از خرید سهام توییتر و پرونده‌ها و اظهارات ارائه شده به SEC است.

SEC در اطلاعیه ای اعلام کرد:

طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط کارکنان SEC در دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده، احضاریه شهادت ماسک مفاد مختلف قوانین اوراق بهادار فدرال را در موارد زیر نقض می‌کند: با (الف) خرید سهام توییتر در سال 2022، و (ب) اظهارات ماسک در سال 2022 و پرونده های SEC مربوط به توییتر.

بر اساس این پرونده، کمیسیون SEC به دنبال شهادت ماسک برای به دست آوردن اطلاعاتی است که  SEC آن‌ها را در اختیار ندارد و مربوط به تحقیقات قانونی آن است.

آژانس اوراق بهادار همچنین گفت به نظر نمی‌رسد ماسک شهادت دهد، علیرغم اینکه با احضاریه تحقیقاتی مجبور به انجام آن شده بود. رویترز گزارش می‌دهد ماسک قرار بود در دادگاه حاضر شود، اما دو روز قبل، او «چند اعتراض بی‌ربط» را مطرح کرد و به SEC اطلاع داد که حاضر نخواهد شد.

ماسک در احضاریه تحقیقاتی ارائه‌شده توسط SEC برای شهادت حاضر نشد، علیرغم اینکه: (1) موافقت کرد برای شهادت در تاریخ مورد توافق دوجانبه در سپتامبر 2023 حاضر شود. (2) با وجود احضاریه‌ای در ماه مه 2023 که در آن تاریخ ضمن توافق دوجانبه، شهادت در دفتر منطقه‌ای SEC در سانفرانسیسکو الزامی شده بود. و (3) عدم اعتراض به احضاریه از می 2023 تا دو روز قبل از تاریخ برنامه‌ریزی شده برای شهادت در سپتامبر 2023، زمانی که ماسک به SEC اطلاع داد که حاضر نخواهد شد.

بر اساس این پرونده، ماسک تلاش کرد تا عدم حضور خود از اجرای احضاریه را با طرح چندین اعتراض ساختگی توجیه کند.

تأییدیه X برای ارائه پرداخت‌های رمزارزی

توییتر، که ایلان ماسک اخیراً آن را به نام «X» تغییر نام داد، مجوز انتقال ارز رود آیلند را دریافت کرد که به آن امکان می‌داد پرداخت‌های رمزارزی و خدمات معاملاتی را ارائه دهد.

این مجوز X را قادر می‌سازد تا به 400 میلیون کاربر در سراسر جهان خدمات مرتبط با معاملات و پرداخت کریپتو را ارائه دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: هر آنچه که باید در مورد ChatGPT در حوزۀ هوش مصنوعی بدانید!

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا