ایستگاه خبر

درخواست ETF بیت‌کوین VanEck از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار پذیرفته نشد!

در تصمیمی که روز گذشته از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اتخاذ شد، درخواست شرکت VanEck برای راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) نقدی بیت‌کوین پذیرفته نشد. این سازمان نظارتی پیش‌تر در ماه سپتامبر تصمیم‌گیری نهایی خود درخصوص این پرونده را به‌تعویق انداخته بود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در بیانیه‌ی رسمی خود اظهار داشت:

«ما در بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدیم که این ETF قادر به تبعیت از قوانین لازم این سازمان برای ایجاد و عرضه‌ی یک صندوق اوراق بهادار ملی نیست. دو شرط اصلی چنین صندوق‌هایی داشتن اقدامات بازدارنده دربرابر مقاصد مجرمانه و محافظت از دارایی سرمایه‌گذاران و کاربران است.»

با اعلام حمایت Gary Gensler از ETFهای آتی بیت‌کوین نسبت به انواع نقدی، اتخاذ چنین تصمیمی از سوی SEC چندان دور از تعجب نیست. همان‌طور که در ماه گذشته خواندیم، دو صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) بیت‌کوین ProShares و Valkyrie پس از اخذ مجوزهای لازم فعالیت خود را آغاز نمودند، این ETFها از نوع قراردادهای آتی بوده و سرمایه‌گذاران را به روش غیر سنتی و از طریق خرید سهام وابسته به بیت‌کوین در معرض این دارایی قرار می‌دهند. عرضه‌ی همزمان این دو ETF به اوج‌گیری قیمت بیت‌کوین به سطوح تاریخی جدیدی منجر شد.

درپی اعلام این خبر از سوی SEC، ارزش بیت‌کوین بلافاصله حدود ۱ درصد کاهش یافت، اما مجدد به سطح قبلی خود بازگشت. در ۲۴ ساعت گذشته ارزش هر واحد از بیت‌کوین با ۳.۱ درصد کاهش ۶۳.۱۸۲ دلار بوده است.

پیشنهاد مطالعه: تحلیل آنچین هفتگی ارزهای دیجیتال (۱۸ آبان): افزایش درآمد ماینرهای بیتکوین

Source

https://coiniran.com/?p=48277
دکمه بازگشت به بالا