ایستگاه خبر

شکایت Grayscale علیه SEC پس از رد پیشنهاد ETF مرتبط با بیت کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تصمیم خود را در مورد پیشنهادات صندوق‌های قابل معامله (ETF) مرتبط با بیت کوین که توسط غول‌های سرمایه‌گذاری Bitwise و Grayscale ارسال شده است، اعلام کرد. به گفته جیمز سیفارت از بلومبرگ، رگولاتور ایالات متحده احتمالاً این برنامه‌ها را رد می‌کند.

در گذشته، این رگولاتور پیشنهادات مشابه را رد کرده است زیرا ادعا می‌کند که بازار کریپتو مستعد دستکاری قیمت، حملات سایبری، کلاهبرداری و کلاهبرداری، تجارت داخلی و موارد دیگر است. گری جنسلر، رئیس SEC ایالات متحده، کریپتو را با «غرب وحشی» به دلیل فقدان مقررات مقایسه کرده است.

دلایل قابل توجهی وجود دارد که چرا گری‌اسکیل و دیگران به دنبال ETF نقطه‌ای بیت کوین هستند. این ETF، بر خلاف همتای آتی خود، کارمزد کمتری خواهد داشت و با قیمت ارز دیجیتال مستقیماً در پیوند است و سرمایه‌گذاری را کارآمدتر می‌کند.

گری‌اسکیل در حال حاضر برای سرمایه‌گذاران ایالات متحده دسترسی به یک صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین، Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) را فراهم کرده است. معاملات این صندوق از ۱۸ اکتبر، زمانی که اولین ETF آتی مرتبط با BTC تصویب شد، با تخفیف انجام می‌شود. گرچه GBTC معایب زیادی برای سرمایه‌گذاران خود دارد، از جمله دوره‌های طولانی تعلیق و هزینه‌های بالا.

به گزارش The Block شرکت مدیریت دارایی‌های کریپتو Grayscale Investments شکایتی را علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار، تنظیم کننده ایالات متحده تنظیم کرده است.

این شرکت در ۲۹ ژوئن اعلام کرد که تصمیم سازمان دیده‌بان مبنی بر رد پیشنهاد خود مبنی بر تبدیل Grayscale Bitcoin Trust به یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین را به چالش می‌کشد.

SEC این تصمیم را اوایل همان روز اعلام کرده بود. در بیانیه‌ای، مدیر عامل Grayscale، سانشین، گفت:

عمیقاً از تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای ممانعت از ورود ETF‌های بیت‌کوین به بازار ایالات متحده ناامید و به شدت با آن مخالف است.

او ادامه داد:

از طریق فرآیند بررسی درخواست ETF، ما معتقدیم که سرمایه‌گذاران آمریکایی تمایل زیادی به تبدیل GBTC به بیت‌کوین ETF نقطه‌ای دارند که می‌تواند میلیاردها دلار سرمایه سرمایه‌گذار را باز کند و در عین حال بزرگترین صندوق بیت‌کوین جهان را به محدوده نظارتی ایالات متحده برساند. ما به استفاده از منابع کامل شرکت برای حمایت از سرمایه‌گذاران خود و رفتار نظارتی عادلانه با ابزارهای سرمایه‌گذاری بیت کوین ادامه خواهیم داد.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس

 

Source

https://coiniran.com/?p=57396
دکمه بازگشت به بالا