ایستگاه خبر

ProShares نخستین ETF بیت‌کوین در آمریکا خواهد بود!

پس از یک دوره‌ی چهار ساله از مخالفت‌های پیوسته، سرانجام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) موافقت خود را برای تاسیس نخستین ETF بیت‌کوین اعلام کرد. نتایج درخواست رسمی ProShares که روز گذشته به SEC تسلیم شده بیانگر آن است که صندوق سرمایه‌گذاری بورس (ETF) این شرکت می‌تواند از دوشنبه‌ی این هفته فعالیت خود را آغاز کند.

سهام صندوق ETF شرکت ProShares برخلاف رسم رایج مستقیما به قیمت بیت‌کوین متصل نبوده و با قراردادهای آتی این دارایی مرتبط است. با این‌وجود، اخذ تاییدیه‌ی لازم ازسوی SEC نقطه‌ی عطف مهمی برای صنعت رمز ارز محسوب می‌گردد.

ETF‌ها از انواع محصولات سرمایه‌گذاری هستند که ارزش آنها به قیمت سهام کالاهای تجاری و سایر دارایی‌ها وابسته است، این محصولات در بورس‌های عمومی مبادله می‌گردند. این ویژگی به ETFها امکان این را می‌دهد تا درساعات کاری بورس خرید و فروش گردند و حتی توسط سالمندان که قصد دوری از پیچیدگی‌های صرافی‌های کریپتو را دارند نیز مورد استفاده قرار گیرند.

آیا شاهد ETFهای بیشتری در آمریکا خواهیم بود؟

هرگونه ETF انحصاری بیت‌کوین باید مستقیما تحت‌تاثیر قیمت واقعی بیت‌کوین باشد و برای فعالیت خود از سوی سازمان‌های نظارتی آمریکا مجوزهای لازم را کسب نماید. با انتصاب Gary Gensler به‌عنوان ریاست SEC و وعده‌ی تسهیل شرایط ETFها، شرکت‌هایی که خواهان حضور در چنین بازاری بودند درخواست‌های خود را برای بررسی‌های لازم به این سازمان ارائه دادند.

درحال حاضر تعداد زیادی از شرکت‌ها درانتظار کسب مجوز لازم برای ETFهای خود هستند، در بین حاضرین نام‌های شناخته‌شده‌ای همچون Galaxy Digital و ARK Invest نیز به‌چشم می‌خورد. تا پایان ماه اکتبر مهلت تصمیم‌گیری SEC برای دو درخواست ETF ازسوی VanEck و Valkyrie تمام خواهد شد و باید منتظر حضور احتمالی آنها در بازار دارایی‌های دیجیتال باشیم.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا روز پنجشنبه از برنامه‌‌ی حمایتی خود با انتشار توئیتی خبر داد و در آن سرمایه‌گذاران را به بررسی ریسک‌های موجود حضور در بازارهای ETF توصیه نمود.

پیشنهاد مطالعه: تاثیر ETF بر قیمت بیت‌کوین

Source

https://coiniran.com/?p=47921
دکمه بازگشت به بالا