ایستگاه خبر

SEC در حال بررسی صندوق‌ قابل معامله در بورس بیت کوین Fidelity و SkyBridge

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی دو برنامه برای صندوق‌ قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) است.

بررسی Fidelity و SkyBridge

بر اساس پرونده‌ای به تاریخ ۲۵ مه، SEC در حال بررسی درخواست ETF بیت کوین از Fidelity Investments است. فیدلیتی قصد دارد حامل سرمایه‌گذاری موسوم به Wise Origin Bitcoin Trust را راه‌اندازی کند.

فیدلیتی اسناد مربوط به ETF خود را در ماه مارس ثبت کرده بود. این خبر نشان داد این محصول در صرافی Cboe’s BZX معامله می‌شود. یک پرونده جداگانه از ۲۱ مه نشان می‌دهد که SkyBridge Capital قصد دارد اولین صندوق‌ قابل معامله در بورس بیت کوین SkyBridge خود را راه‌اندازی کند. این محصول در بورس اوراق بهادار نیویورک معامله می‌شود.

به گفته سایت خبری Coindesk، تقریباً ده برنامه ETF دیگر در SEC در دست بررسی است.

در ایالات متحده هنوز هیچ صندوق‌ قابل معامله در بورسی برای بیت کوین وجود ندارد

تاکنون ETF بیت کوین در ایالات متحده تأیید نشده است. تلاش‌های قبلی برای تشکیل Bitcoin ETF توسط VanEck ،NYDIG و دوقلوهای وینکلووس انجام شده است.

به‌علاوه، کشورهای دیگر ETF را مجاز دانسته‌اند. در ماه فوریه، کانادا اولین کشور آمریکای شمالی بود که Bitcoin ETF را پذیرفت. سایر حامل‌های سرمایه‌گذاری مانند محصولات قابل معامله با بیت کوین (ETP) نیز در اروپا محبوب شده‌اند.

ETF و ETP به سرمایه‌گذاران سازمانی اجازه می‌دهد تا در دارایی‌های مرتبط با قیمت بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند، بدون اینکه نیاز باشد رمز ارزی از جمله بیت کوین را در کیف‌پول‌های خود نگه دارند.

 

پیشنهاد مطالعه: نحوه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری بورس (ETF) در حوزه بلاکچین

 

Source

https://coiniran.com/?p=45816
دکمه بازگشت به بالا