ایستگاه خبر

ادعای جدید ریپل : SEC با استاندارهای قانونی مبارزه می‌کند

ماجرای دعوای ریپل (Ripple) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده SEC مدت‌هاست ادامه‌دار شده و همه را خسته کرده است. آخرین تحول در این زمینه، در قالب پاسخ ریپل به مخالفت SEC با حرکت آن‌ها در «اجبار به تولید اسناد داخلی و بین سازمانی» صورت گرفته است.
به‌عنوان بخشی از این پاسخ، وکلای ریپل از دادگاه درخواست کردند SEC اسناد داخلی و درون سازمانی‌اش درباره نظرات خود در مورد بیت کوین، اتریوم و XRP به دادگاه ارائه کند. در این دادخواست آمده است:

SEC به مبارزه با استانداردهای قانونی‌ای ادامه می‌دهد که دیوان قضایی پیشتر آن‌ها را در مورد دفاع منصفانه که توسط ریپل مطرح شده به رسمیت شناخته بود. ادعاهای کمکی و حمایتی SEC، علیه متهمان حقیقی اعمال می‌شود. آنچه SEC از آن دفاع نمی‌کند (زیرا نمی‌تواند) ادعای همه جانبه خود درباره DPP است. در عوض، SEC از دادگاه می‌خواهد به آن اعتماد کند، دستور تولید هیچ چیز را صادر کند و به هیچ چیز نگاه کند.

پیش از این SEC ادعا کرده بود که اسناد داخلی و بین سازمانی آن با حق امتیاز ویژه فرآیند مشورتی (DPP) محافظت می‌شود. در این رابطه، نمایندگان ریپل ادعا کردند که SEC اعتراف کرده که چهل سند را تحت DPP به طور اشتباه تعیین کرده است، زیرا این اسناد به موضوع مورد مناقشه، وضعیت حقوقی ریپل، ربطی ندارند. در سند مزبور همچنان ذکر شده است که SEC از وضعیت حقوقی دارایی‌های دیجیتالی و قوانین فدرال اوراق بهادار مطمئن نیست، بعید است که کسی وضعیت قانونی نظارتی بر XRP را به‌طور واضح بتواند مشخص کند.

تلاش‌های SEC برای محافظت از تولید این مطالب به‌طوری که دادگاه بتواند ادعاها علیه متهمان را رد کند، یا احکام بعدی دادگاه دامنه دعاوی را محدود کند، تنها نشانه‌ای از ضعف موقعیت SEC است.

علاوه بر این، ریپل ادعا کرده است که استناد به DPP به خودی خود برخلاف رویه جاری است، زیرا مخالفان را بر این باور می‌دارد که سیاست عمومی همیشه از محرمانه بودن در سیاستگذاری دولت حمایت می‌کند.

در کنار این، ریپل با تأکید بر تشخیص دادگاه در مورد منحصر به فرد بودن این پرونده، مدعی شد که افشای اسناد دولتی در موارد استثنایی مانند این پرونده مجاز است. این خود مهر تاییدی است بر صحبت‌های اخیر مدیر سابق SEC، ویلیام هینمن. او اعتراف کرده است که قبل از پیوستن به SEC ، اعمال قوانین اوراق بهادار فدرال بر دارایی‌های دیجیتال برای همه جدید بود و هیچ‌کس نمی‌دانست باید چه کاری انجام دهد. ریپل همچنین مدعی شده که هینمن همچنین اعتراف کرده است که:

نمی‌تواند هیچ محصول تولید شده در فضای دارایی‌های دیجیتالی مانند بیت کوین، اتریوم و یا ریپل را با قوانین موجود در SEC همگام کند. مردم ممکن است فکر کنند قوانین موجود در SEC به همه این فعالیت‌ها اعمال می‌شود.

این شرکت رمز ارزی همچنین اضافه کرد که ادعاهای SEC علیه ریپل به طور مرگبار تضعیف شده است، SEC نیز استناد به اعترافات هینمن را مشکوک توصیف کرده است. باید دید در نهایت این نتیجه این دعوای حقوقی چه آینده‌ای را برای ریپل رقم می‌زند.

 

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با ریپل (Ripple) ، یک شبکه پرداخت فراملی بلاک چین

 

Source

https://coiniran.com/?p=47213
دکمه بازگشت به بالا