ایستگاه خبر

SEC در حال بررسی شرکت‌های تجاری وابسته به مؤسس بایننس

طبق گزارشی که امروز از وال استریت ژورنال منتشر شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در حال بررسی ارتباط بین صرافی ارزهای دیجیتال بایننس ایالات متحده و دو شرکت تجاری مرتبط با بنیانگذار بایننس چانگپنگ “CZ” ژائو (Sigma Chain AG و Merit Peak Ltd) است.

طبق منابع ناشناس، آژانس می‌خواهد ماهیت دخالت ژائو و اینکه آیا این روابط به درستی برای مشتریان افشا شده است، بیشتر بداند. تحقیقاتِ باز لزوماً نشان‌دهنده تخلف نیست.

در حالی که اطلاعات کمی در مورد Merit Peak به صورت عمومی در دسترس است، Sigma Chain AG در زوگ، سوئیس واقع شده است که شرکت‌ها و سازمان‌های رمز ارزی مانند بنیاد اتریوم و تزوس را به خود جذب کرده است. طبق پرونده‌های شرکتی، ژائو تا سپتامبر ۲۰۱۹ مدیر عامل بود. رئیس فعلی آن چن گوانگیینگ است که در برخی از اسناد شرکت بایننس هم به عنوان مدیر اجرایی ذکر شده است. منابع می‌گویند که ژائو تا سال گذشته همچنان کنترل سیگما چین و مریت پیک را در دست داشت.

هر دو شرکت به عنوان سازندگان بازار برای بایننس ایالات متحده عمل می‌کنند، به این معنی که از دارایی‌های خود برای انجام معاملات استفاده می‌کنند. یک صرافی ارز دیجیتال فقط به اندازه نقدینگی آن خوب است. اگر می‌خواهید ۱۰۰۰۰ دلار اتریوم با نرخ ثابت بخرید، باید کسی را داشته باشید که بتواند آن را به شما بفروشد.

SEC چه ربطی به آن دارد؟ همه چیز یا هیچ، بسته به اینکه از چه کسی بپرسید. مسئولیت این آژانس حفاظت از مصرف‌کنندگان و نظارت بر مبادلاتی است که در معاملات نقدی اوراق بهادار فعالیت می‌کنند – دارایی‌های مالی که با انتظار سود حاصل از تلاش‌های یک شرکت یا تیم اصلی خریداری می‌شوند. سهام در شرکت‌ها اوراق بهادار هستند و، SEC استدلال می‌کند، برخی از ارزهای دیجیتال نیز همینطور هستند.

اما بایننس ایالات متحده می‌گوید که اوراق بهادار را معامله نمی‌کند. و در واقع، کمتر از نصف تعداد سکه‌ها و توکن‌های رقیب مستقر در ایالات متحده Coinbase را فهرست می کند. ۷۲ دارایی آن حتی آن را عقب‌تر از Gemini قرار می‌دهد، که برای تعامل با تنظیم‌کننده‌ها و ماندن در رده‌های بالاتر زحمات زیادی کشیده است.

با این حال، SEC، تحت ریاست گری جنسلر، استدلال کرده است که آژانس باید اختیارات گسترده‌تری داشته باشد. جنسلر سال گذشته ادعا کرد که آژانس باید بر روی استیبل کوین‌ها، توکن‌های فیات متصل‌شده که خون حیاتی اکوسیستم رمز ارزی‌اند، نظارت داشته باشد.
نام بایننس سال گذشته در رابطه با سازمان‌های دولتی ایالات متحده زیاد مطرح شد. این موضوع موضوع تحقیقات مشترک وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی در سال ۲۰۲۱ بود.

 

 

پیشنهاد مطالعه: توکن های اوراق بهادار (Security Tokens)

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=49826
دکمه بازگشت به بالا