ایستگاه خبر

اقدام اضطراری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه شرکت BKCoin

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه شرکت BKCoin و مدیر آن، کوین کانگ، به اتهام سازماندهی یک طرح کلاهبرداری 100 میلیون دلاری رمزارز اقدام اضطراری انجام داد و دارایی‌های این شرکت مشاور سرمایه‌گذاری را مسدود کرد.

شرکت BKCoin و 3.6 میلیون دلار پرداخت مشابه پانزی

طبق شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار از این شرکت، BKCOIN از اکتبر 2018 تا سپتامبر 2022، حدود 100 میلیون دلار از حداقل 55 سرمایه‌‌گذار به منظور سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزارز جمع‌آوری کرده است. اما برخلاف آنچه به صاحبان سرمایه گفته شده بود، مقداری از این پول، به جای سرمایه‌گذاری در کریپتو، در پرداخت‌هایی مشابه پانزی و برای استفاده شخصی هزینه شده‌اند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار که اخیراً تحقیقاتی را در مورد پلتفرم lido نیز آغاز کرده است، ادعا می‌کند که BKCoin، تحت مدیریت کانگ، ساختار صندوق‌ها را نادیده گرفته، دارایی‌های سرمایه‌گذاران را با هم ترکیب کرده‌ و بیش از 3.6 میلیون دلار از این پول را در طرح‌هایی مشابه پانزی (Ponzi) استفاده کرده است.

افزون بر این، کوین کانگ، مدیر این شرکت، حداقل 371،000 دلار از پول صاحبان سرمایه را در جهت مصارف شخصی خود مانند پرداخت هزینه‌های تعطیلات، بلیط‌ رویداد‌های ورزشی و خرید یک آپارتمان در شهر نیویورک استفاده کرده است و سعی داشته با تقلب در حسابرسی‌ها و افزایش وجوه در حساب‌های ذخیره بانکی، این سوءاستفاده از پول سرمایه‌گذاران را پنهان کند.

این ناظر همچنین تصریح می‌کند که BKCoin برخی از سرمایه‌گذاران را با این ادعای دروغین که این شرکت، اعتبارسنجی خود را از “چهار حسابرس برتر” دریافت کرده، فریب داده است.

در طرح دعوی مطرح شده علیه Bkcoin و کانگ، SEC خواستار اجرای احکام دائمی برای این شرکت شد، احکامی مانند خسارت اعاده منفعت، استرداد هزینه ، جریمه مدنی و…

تحقیقات فعلی SEC توسط گلن اس. گوردون، جسیکا م. ویسمن و فرناندو تورس در دفتر منطقه‌ای میامی با پشتیبانی جیمز ریچاردسون، ژان کابوت و آدریان گونزالس انجام می‌شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران یادآوری می‌کند که هنگام سرمایه‌گذاری در دارایی‌های کریپتو احتیاط کنند و در برابر کلاهبرداران هوشیار باشند.

پیشنهاد مطالعه: راه‌های حفظ امنیت ارزهای دیجیتال و جلوگیری از کلاهبرداری

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا