ایستگاه خبر

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) سرانجام به درخواست کوین‌بیس پاسخ داد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به طور رسمی به درخواست مربوط به اختلافات جاری با کوین‌بیس پاسخ داده است. پاسخ طولانی SEC نشان می‌دهد که علیرغم دستورات صریح دادگاه، همچنان تمایلی به شفاف‌سازی موضع خود در مورد مقررات ارزهای دیجیتال یا متعهد شدن به هر جدول زمانی قطعی برای وضع قوانین ندارد.

SEC درخواست کوین‌بیس برای اقدام فوری را رد کرد و آن را یک «درخواست غیرعادی» نامید. این کمیسیون استدلال کرد با توجه به گستره وسیع دادخواست قانون‌گذاری کوین‌بیس، که چند ماه پیش ثبت و اخیراً تکمیل شد، هنوز تصمیم مشخصی اتخاذ نکرده است. به گفته SEC، با توجه به شرایط، این یک موضع کاملاً منطقی  است.

مهمتر از همه، SEC اظهارات صریح رئیس خود را نادیده گرفت که نشان‌دهنده عدم تمایل به صدور قوانین جدید است. درعوض، این اظهارات را به عنوان شواهدی بر یک تصمیم در نظر گرفت و در عین حال انکار کرد که این اظهارات به خودی خود تأثیرگذارند.

در یک تحول تا حدی غیرمنتظره، SEC یک جدول زمانی تخمینی برای اقدامات بیشتر ارائه کرده است. مشاور کمیسیون بیان کرد آن‌ها پیش‌بینی می‌کنند بتوانند در 120 روز آینده توصیه‌ای در رابطه با درخواست قانون‌سازی کوین‌بیس ارائه کنند. آن‌ها پیشنهاد داده‌اند گزارش وضعیت خود را تا 11 اکتبر 2023 به دادگاه ارائه کنند.

کوین‌بیس با درخواست خود برای اتخاذ موضع قطعی در مورد مقررات ارزهای دیجیتال، که محل مناقشه بین رگولاتورها، شرکت‌های ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاران بوده، بر SEC فشار آورده است. باید دید دادگاه به اظهارات اخیر SEC و جدول زمانی پیشنهادی آن برای اقدام چه پاسخی خواهد داد.

در حالی که این پاسخ شفافیتی را در مورد موضع فعلی SEC ارائه می‌کند، اما بیش از پیش شرایط پیچیده نظارتی پیرامون ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. با رویکرد محافظه‌کارانه SEC، صنعت کریپتو باید در فضای عدم اطمینان قانونی به فعالیت خود ادامه دهد.

 

پیشنهاد مطالعه: کشورهای مختلف برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه رمز ارز چه قوانینی دارند؟

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا