ایستگاه خبر

SEC تعریفش از واژه‌ی سرمایه‌گذار را عوض می‌کند؛ چرا؟

سازمان بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در تلاش است تا تعریف سرمایه‌گذار را گسترده کند و «افراد دارای دانش» و «افراد دارای مدارک خاص» را به این تعریف بیافزاید. این پیشنهاد امروز منتشر شده و یک مهلت ۶۰ روزه برای گرفتن بازخورد تعیین شده است. در صورت تصویب این تعریف افراد بیشتری به عنوان سرمایه‌گذاران رمز ارزها شناخته خواهند شد.

تعریف فعلی سرمایه‌گذار در قانون ایالات متحده افرادی با دارایی خالص بیش از یک میلیون دلار یا درآمد سالانه ۲۰۰ هزار دلار، سازمان‌هایی با بیش از ۵ میلیون دلار دارایی و زوج‌هایی با درآمد کل ۳۰۰ هزار دلار را شامل می‌شود.

چرا SEC در پی تغییر تعریف خود از سرمایه‌گذار است؟

تعیین نرخ بهره‌ی نزدیک به صفر و چشم‌انداز کاهش رشد در بسیاری از شرکت‌های کشورهای توسعه یافته، بازارهای خصوصی را به محلی جذاب با بازده بالا برای سرمایه‌گذاران تبدیل کرده است. طبق گزارش اخیر McKinsey، شرکت‌هایی با پشتوانه‌ی سهام خصوصی از سال ۲۰۱۷ حدود ۱۰۶ درصد رشد داشته‌اند در حالی که تعداد شرکت‌هایی که سهام‌شان بصورت عمومی داد و ستد می‌شود از ۵۱۰۰ شرکت به ۴۳۰۰ شرکت کاهش یافته است. یکی از دلایل قابل توجه این مساله افزایش شرکت‌های تکنولوژیکی خصوصی با سرمایه بیش از یک میلیارد دلار است که سرمایه‌گذاران تشنه‌ی بازده بالا را به خود جذب می‌کنند.

Source

https://coiniran.com/?p=35661
دکمه بازگشت به بالا