ایستگاه خبر

عبارت «آیا باید بیت‌کوین خود را بفروشم» در صدر Google Trends قرار گرفت!

کلید‌واژه‌های مرتبط به رمز ارزها در هفته‌ی گذشته به رکوردی تازه‌ اما منفی‌ در Google Trends دست یافت. حساب توئیتری گوگل ترندز در روز پنجشنبه نوشت: «هشتگ cryptocurrency# به بیشترین میزان جستجوی خود در تمام جهان رسیده است.»

عبارت «آیا باید بیت‌کوین خود را بفروشم» در صدر Google Trends قرار گرفت!

همان‌طور که پیش‌تر گزارش شد، بازار رمز ارز در ۱۹ ماه می به‌شدت در شیب نزولی قرار گرفت و قیمت اکثر دارایی‌های دیجیتال بین ۲۰ تا ۵۰ درصد ریزش کرد. منابع بسیاری خبرهای واصه از چین را دلیل اصلی این اتفاق ناگوار می‌دانند. همان‌گونه که در اخبار خواندیم ممنوعیت فعالیت موسسات سرمایه‌گذاری و محدودیت اعمال شده بر ماینرها دو رویداد مهمی بود که اخیرا در کشور چین رخ داد.

ابزار تحلیلی-آماری Google Trends به کاربران امکان بررسی فراوانی عبارات و کلید‌واژه‌های مختلف را در موتور جستجو می‌دهد. بر اساس داده‌های این ابزار عبارات «اتفاقات امروز دنیای رمز ارز (What happened to cryptocurrency today)» و «آیا باید بیت‌کوین خود را بفروشم (Should I sell my Bitcoin)» در حال حاضر دارای بالاترین امتیاز جهانی، یعنی نمره‌ی ۱۰۰، در نمودار «میزان علاقه با گذشت زمان» هستند.

عبارت «آیا باید بیت‌کوین خود را بفروشم» در صدر Google Trends قرار گرفت!

ترس و نگرانی ناشی از مصرف انرژی

نکته جالب توجه دیگر محبوبیت شدید تاثیرات زیست محیطی بیت‌کوین در بین کاربران گوگل است.

تیم Google Trends مدعی شدند که عبارات محبوب جستجو در بین کاربران «رمز ارزی که بهینه‌ترین مصرف انرژی را دارد» و «رمز ارز سازگار با محیط زیست» است و عبارت «مصرف انرژی بیت‌کوین چگونه است» تنها در هفته‌ی پیش ۱۰۵۰ درصد افزایش جستجو در آمریکا داشته است.

سایر عبارت‌‌های محبوب جستجو عبارتند از: «پسماند کربن بیت‌کوین با ۸۷ امتیاز»، «انرژی الکتریکی مبنی بر کریپتو با ۱۰۰ امتیاز» و «قدرت استخراج با ۹۵ امتیاز.»

همچنین «شاخص ترس و طمع رمز ارز»، معیاری برای بیان احساسات غالب در جامعه‌ی کریپتو، با کسب امتیاز ۱۰ از ۱۰۰ در منطقه‌ی «ترس شدید» قرار دارد.

این شاخص دربرگیرنده‌ی معیارهای متعددی از قبیل نوسان، رفتار قیمتی بازار، حجم معاملات، احساسات غالب در رسانه‌های اجتماعی و ترندها می‌باشد. امتیازدهی این شاخص از ۰ (نهایت ترس) تا ۱۰۰ (نهایت طمع) متغیر است.

در پایان ذکر لازم به ذکر است که سطح «ترس رمز ارزها» درحال حاضر با سطح سابق خود در مارس ۲۰۲۰، همزمان با شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت بیت‌کوین به ۵۰۰۰ دلار، برابری می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: کتاب اختراع بیت کوین (ویراست اول)

Source

https://coiniran.com/?p=45767
دکمه بازگشت به بالا