ایستگاه خبر

یک میلیون دلار سرمایه در برزخ، اشتباه یک تازه‌کار در DeFi

در اقدامی که برخی آن را ناجوانمردانه توصیف کردند، یک شخص ناشناس و تازه‌کار در DeFi 1،۱۰۱۰،۸۰۸ USDT (1 میلیون دلار) به قرارداد توکن Swerve Finance ارسال کرد. چنین قراردادهای هوشمندی منطق توکن را مدیریت می‌کنند و مسئول نگهداری آنها نیستند.
دووی وان، شریک بنیانگذار شرکت سرمایه‌گذاری Primitive Ventures مستقر در کالیفرنیا، این شخص را به عنوان یک فرد تازه‌کار در DeFi توصیف کرد و پرسید که چرا مردم دائماً سرمایه LP [تأمین‌کننده نقدینگی] را مستقیماً به قرارداد حاکمیت ارسال می‌کنند؟ چطور چنین اشتباهی ممکن است منطقی به نظر برسد؟
دیگران استنباط می‌کنند که با توجه به این مبلغ گزاف، این فرد احتمالاً تازه‌کار نیست، اما تنها زمان نشان می‌دهد که این معامله برای چه بوده است. حتی بحث‌هایی وجود داشت که این مبلغ در واقع فقط مقدار کمی است که برای آزمایش چیزی ارسال شده است.
خوشبختانه برای فرستنده -که Cryptoverse با انواع توهین‌ها با او رفتار کرد- ممکن است راهی برای برون‌رفت از وضعیت وجود داشته باشد. پائولو آردوینو، مدیرعامل Bitfinex و Tether (USDT) در توییتر خود نوشت: «لطفاً خدمات پشتیبانی را فعال کنید. اگر [USDT] ERC20 در آدرسی قرار گرفته است، باید بتوانیم آن را بازیابی کنیم، اما برای اطمینان، لطفاً با پشتیبانی مشتریان ما تماس بگیرید، ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد.»

این حرکتی بود که به نظر می‌رسد بسیاری از آن استقبال کرده‌اند و در عین حال بحث‌های قدیمی‌ای را هم در پی داشته است. یکی از این بحث‌ها مربوط به نوعی سازوکار امنیتی است که می‌تواند از وقوع این نوع اتفاقات جلوگیری کند. بعضی از این مباحثات پیرامون چنین مکانیزم‌هایی شکل گرفته است و طرفداران آن می گویند پول اشخاص باید در برابر اشتباهات ایمن باشد. بحث شایستگی سیستم‌های متمرکز هم مجدداً آغاز شده است.

|| بیشتر بخوانید: سرمایه‌گذاری غیرمتمرکز: ۵ نکته در مورد دیفای که باید بدانید ||

برای یادآوری، Swerve Finance فورک پروتکل امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) Curve Finance است که هدف آن مالکیت و اداره جامعه است. طبق Curve ،DeFi Pulse در حال حاضر با ارزش کل یک میلیارد دلار قفل شده (TLV) در جایگاه چهارم  قرار دارد. و طبق Swerve، ارزش کل قفل شده آن ۴۱۱ میلیون دلار است.

 

Source

https://coiniran.com/?p=41130
دکمه بازگشت به بالا