ایستگاه خبر

نقشه راه اتریوم به روز شد: جزئیات برنامه‌های جدید ویتالیک بوترین

نقشه راه اتریوم به روز شد، و در آن به‌روز‌رسانی اسکرج (scourge) در راه است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، روز جمعه یک اینفوگرافی فنی منتشر کرد که در آن نقشه راه به روز رسانی شبکه به اشتراک گذاشته شده بود. این شامل افزودنی به ورج (verge)—نقطه عطف جدید برای مرج—و ایجاد مرحله جدیدی به نام اسکرج و غیره است،

بوترین گفت، هدف اسکرج «حصول اطمینان از گنجاندن تراکنش‌های قابل اعتماد و منصفانه و قابل اعتماد [و] حل مسائل MEV است».

MEV در کریپتو به حداکثر ارزش قابل استخراج اشاره دارد، که بنیاد اتریوم آن را اینگونه تعریف می‌کند: «حداکثر مقداری که بیشتر از پاداش استاندارد بلوک و هزینه‌های گس با گنجاندن، حذف و تغییر ترتیب تراکنش‌ها در یک بلوک می‌توان استخراج کرد.»

هدف اسکرج اطمینان از خنثی بودن معاملات و اجتناب از تمرکز است و ممکن است شامل تأییدهای پیش از پروتکل و محافظت‌های اولیه نیز باشد. اسکرج همچنین شامل PBS است که در آن ساخت و پیشنهاد بلوک‌ها در یک زنجیره بلوکی باید به نهادهای مختلف واگذار شود تا امنیت شبکه را افزایش داده و از حملات مرتبط با MEV جلوگیری کند.
فراتر از اسکرج، بوترین بر «نهایی شدن تک‌اسلات» به عنوان بخشی از مرحله دوم مرج تأکید کرد. نهایی شدن تک اسلات این ایده است: اتریوم می‌تواند به گونه‌ای مهندسی شود که به جای زمان فعلی تقریباً ۶۴ تا ۹۵ اسلات، فقط یک «اسلات» برای نهایی کردن یک بلوک بگیرد. در صورت اجرا، نهایی شدن تک اسلات، سرعت کلی نهایی شدن تراکنش اتریوم را بهبود می‌بخشد.

اما طبق گفته‌ بنیاد اتریوم، برای پیاده‌سازی چنین ویژگی‌ای، هنوز باید به تعدادی سؤال پاسخ داده شود، مانند تعیین بهترین الگوریتم و نگرانی‌های مربوط به اعتبارسنج‌ها.

در همین حال، از آنجایی که توسعه‌دهندگان اتریوم به به‌روزرسانی نقشه راه شبکه و بررسی ارتقاهای احتمالی ادامه می‌دهند، اگر در آینده کلمات بیشتری را شنیدید که با «مرج»، «اسکرج»، «ورج» و «پرچ» همخوانی دارند، تعجب نکنید.

پیشنهاد مطالعه: هرآنچه باید دربارۀ به‌روزرسانی مرج (Merge) اتریوم بدانید!

Source

https://coiniran.com/?p=60214
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x