ایستگاه خبر

هکرها در ماه آوریل به ارزش 3.23 میلیون دلار NFT سرقت کردند

داده‌ها نشان می‌دهد هکرها در ماه آوریل تقریباً 3.23 میلیون دلار توکن‌ غیرقابل تعویض (NFT) دزدیدند که نسبت به فروش 10.9 میلیون دلاری کلکسیون‌های دیجیتال دزدیده شده در ماه گذشته 68 درصد کاهش داشته‌اند.

در حالی که کلکسیون‌های دیجیتال مبتنی بر بلاکچین یا NFT ها در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، این صنعت به دلیل قیمت‌های اغلب گزاف این دارایی‌های رمزارزی به هدف اصلی هکرها تبدیل شده است.

بر اساس داده‌های پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاکچین، PeckShieldAlert، ماه گذشته به ارزش تقریبی 3.23 میلیون دلار NFT توسط هکرها به سرقت رفته است. اگرچه این مبلغ ممکن است نگران‌کننده به نظر برسد، اما نشان‌دهنده کاهش 68 درصدی نسبت به 10.9 میلیون دلار NFT های سرقت شده در مارس 2023 است. بیشترین مقدار NFT (16.2 میلیون دلار) در ماه فوریه به سرقت رفته است.

در مورد بازارهای NFT، بلار پلتفرم موردعلاقه سارقان NFT بوده است. حدود 70 درصد از کلکسیون‌های دیجیتال به سرقت رفته در Blur فروخته شد و پس از آن OpenSea  با 27.94 درصد در رده دوم قرار گرفت.

افزایش هک‌ها و کلاهبرداری‌های فیشینگ NFT

هکرها اغلب از روش‌های مختلفی برای سرقت کلکسیون‌های دیجیتال دارندگان بی‌گناه NFT استفاده می‌کنند، از جمله حملات فیشینگ و هک.

ژانویه گذشته، هکرها حساب توییتر پروژه Azuki را ربودند و بیش از 750 هزار دلار NFT به سرقت بردند. در ماه فوریه، Bored Ape NFT به ارزش 89.9 ETH (حدود 147800 دلار) از طریق یک حمله فیشینگ به سرقت رفت.

 

پیشنهاد مطالعه: گران‌ترین و محبوب‌ترین ترندهای بازار NFT

 

 

Source

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا