ایستگاه خبر

جعل هویت سازمان بهداشت جهانی توسط کلاهبرداران آنلاین برای سرقت بیت‌کوین‌

با افزایش سرسام‌آور شمار مبتلایان به ویروس کرونا کلاهبرداران آنلاین دست به‌کار شده‌اند و برای سرقت مبالغ اهدایی مردم به سازمان‌های درمانگر به رمزارزها به‌ویژه بیت‌کوین روی آورده‌اند.

بنابر ادعای شرکت سافوس، فعال در حوزه‌ی امنیت سایبری، برخی از مجرمان با جعل هویت سازمان بهداشت جهانی (WHO) در تلاش‌اند کمک‌های اهدایی مردم برای ریشه‌کنی بیماری کووید ۱۹ را در قالب بیت‌کوین به یغما ببرند.

چستر ویسنیوسکی، کارشناس امنیت سایبری سافوس طی توییتی به تاریخ ۱۹ مارس، تصاویری را از ایمیل‌های دریافتی از جاعلان و کلاهبرداران منتشر کرده است. آن‌طور که پیداست کلاهبرداران از قربانیان خود خواسته‌اند مبالغی را در قالب بیت‌کوین به صندوق حمایت از شیوع بیماری کووید ۱۹ سازمان بهداشت جهانی ارسال کنند.

سازمان بهداشت جهانی پس از اعلام ویروس کرونا به عنوان یک همه‌گیری در تاریخ ۱۱ مارس با همکاری بنیاد ملل متحد دست به تاسیس صندوقی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی مردم زد. همزمان با تاسیس این صندوق، غول‌های فناوری از جمله گوگل و فیسبوک به صف حامیان آن پیوستند و از طریق وب‌سایت‌های رسمی خود کاربران را به حمایت از این صندوق دعوت کردند.

ایمیل جعلی

بااین‌حال، اسکرین‌شات‌هایی که از ایمیل‌های دریافتی از جاعلان منتشر شده نشان می‌دهد که آن‌ها کاربران را به هیچ و‌ب‌سایتی هدایت نمی‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند کمک‌های خود را مستقیما به آدرس‌های نامعلومی ارسال کنند. شواهد نشان می‌دهد کلاهبرداران از یک دامنه جعلی (donate@who.int) برای ارسال ایمیل به قربانیان خود استفاده کرده‌اند تا بتوانند آن‌ها را فریب بدهند.

Source

https://coiniran.com/?p=37722
دکمه بازگشت به بالا